Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Michał Świerczewski, właściciel firmy X-kom, został laureatem VI edycji nagrody „Dynamiczny Przedsiębiorca” przyznawanej co roku przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton.

Firma X-kom została założona w 2002 r. w Częstochowie.

Choć działa w niezwykle konkurencyjnej branży sprzedaży sprzętu IT i elektroniki, zdominowanej przez największych światowych graczy, to udaje jej się nie tylko utrzymywać silną pozycję na rynku, ale wręcz rosnąć w niezwykłym tempie. W latach 2013-2015 dynamika firmy wzrosła o 471% i już w 2015 r. przekroczyła miliard złotych, a w 2016 r. kontynuowała dynamiczne wzrosty. Firma zatrudnia 900 osób i szykuje się do dużej inwestycji w nowe centrum logistyczne. Grant Thornton ma przyjemność współpracować z nią od 2013 r.

Tytuł „Dynamiczny Przedsiębiorca” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskim biznesie.

Nagroda od 2012 r. przyznawana jest właścicielom polskich firm, którzy w spektakularny sposób rozwijają swoje firmy i mogą być dla innych przedsiębiorców przykładem w przełamywaniu biznesowych barier – zarówno w kraju, jak i za granicą. W pięciu dotychczasowych edycjach nagrodę otrzymali m.in. Maciej Adamkiewicz, właściciel firmy Adamed, Jerzy Krzanowski, właściciel firmy Nowy Styl czy Jan Kolański, właściciel firmy Colian (pełna lista nagrodzonych dostępna jest TUTAJ).

Metodologia: Laureat nagrody wybierany jest spośród klientów Grant Thornton – czyli z grona ponad 1200 firm obsługiwanych każdego roku przez Grant Thornton. O zwycięstwie decydują twarde dane, tzn. liczona w procentach dynamika przychodów z trzech ostatnich rozliczonych lat (2013-2015 lub 2014-2016). Bazą do obliczeń są publiczne dane z KRS (nie bierzemy pod uwagę firm, które nie publikują w KRS danych o przychodach). Dla wyeliminowania efektu niskiej bazy, bierzemy pod uwagę jedynie firmy, które przed badanym okresem miały przychody wyższe niż 50 mln zł.

Forum Przedsiębiorców Grant Thornton

Ceremonia wręczenia nagrody „Dynamiczny Przedsiębiorca” jest częścią „Forum Przedsiębiorców – Wieczór Inspiracji”. Jest to ekskluzywne spotkanie skierowane do właścicieli i szefów dużych, cenionych polskich firm, odnoszących sukcesy w Polsce i za granicą. Co roku w wydarzeniu udział biorą najbardziej znani i cenieni przedstawiciele polskiej przedsiębiorczości prywatnej. Szósta edycja Forum Przedsiębiorców odbyła się 6 czerwca 2017 roku w hotelu Sheraton. Gościem Specjalnym wydarzenia był aktor Wojciech Pszoniak, a wśród prelegentów znaleźli się m.in. Mariusz Golec, prezes firmy Wielton, Krzysztof Folta, prezes firmy TIM oraz Krzysztof Wielicki, himalaista, pierwszy w historii zdobywca Mount Everest zimą. Bardziej szczegółowy program imprezy dostępy jest na http://forumprzedsiebiorcowgt.pl/.