W dniu 9 maja 2023 r. Rząd przyjął projekt ustawy w zakresie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Zgodnie z tym projektem e-fakturowanie przez KSeF stanie się obowiązkowe od 1 lipca 2024 r.

Wprowadzenie nowego systemu oznacza fundamentalne zmiany w procesie fakturowania oraz obiegu dokumentów dla podatników. Przyjęcie projektu przez Rząd powoduje, że zakładany przez Ministerstwo Finansów plan uchwalenia przepisów w połowie roku wydaje się realny do utrzymania. Na ten moment możemy na pewno wskazać, że dysponujemy przepisami które będą regulować funkcjonowanie Krajowego Systemu e-Faktur. Nadal jednak oczekujemy na wydanie kolejnej wersji schemy e-faktury dostosowanej do zmian wynikających w nowego projektu.

Projekt KSeF w wielu aspektach nadal jednak pozostaje niejasny i budzący wiele wątpliwości. Na wdrożenie systemu pozostaje coraz mniej czasu. To ostatni moment, aby rozpocząć przygotowania do jego wdrożenia.

Więcej o zmianach dotyczących projektu można przeczytać tutaj: Krajowy System e-Faktur – jakie zmiany wynikają z nowej wersji projektu?

 

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach

Świadczymy usługi w zakresie KSeF - wdrożenie i bieżące wsparcie

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.