Serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące odwrotnego obciążenia w budownictwie, które odbędzie się 29 sierpnia w Warszawie. Podczas spotkania omówimy praktyczne problemy branży budowlanej związane z odwrotnym obciążeniem podwykonawców – zmianą, która od 1 stycznia 2017 r. znacznie pogorszyła płynności finansową wielu firm. Spotkanie organizujemy we współpracy z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową.

1 stycznia 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT, wprowadzające mechanizm odwróconego obciążenia podatkiem od towarów i usług (VAT) dla usług podwykonawców budowlanych. Wprowadzone zmiany sprawiły, że firmy budowlane mają problemy z zastosowaniem nowych przepisów przy wystawianiu faktur kontrahentom. Nowelizacja wprowadza też przykre konsekwencje za nieprawidłowe rozliczenia podatku VAT. Można spodziewać się zatem, że nowe regulacje wywołają problemy finansowe podmiotów budowlanych, zwłaszcza mniejszych firm. Jak poradzić sobie ze skutkami nowelizacji? Jak uchronić się przed sankcjami z tytułu nieprawidłowego rozliczenia? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą eksperci firmy Grant Thornton podczas najbliższego śniadania podatkowego. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne problemy branży budowlanej związane z odwrotnym obciążeniem podwykonawców.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

  • Co podlega odwrotnemu obciążeniu.
  • Kogo kontrolują urzędy.
  • Które interpretacje dają ochronę, a które nie.
  • Jak poprawić płynność.

Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Łagowski, doradca podatkowy, menedżer w Grant Thornton wiceprzewodniczący Grupy VAT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Termin: 29 sierpnia 2017 r., godz. 10.00

Lokalizacja: Siedziba BPCC, ul. Zielna 37

Zapisy: Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli przedsiębiorstw z branży budowlanej, które są lub mogą być objęte przepisami o odwrotnym obciążeniu VAT w budownictwie. Spotkanie jest bezpłatne. Rejestracja na spotkanie jest możliwa pod adresem: http://bpcc.org.pl/pl/wydarzenia/odwrocony-podatek-vat-w-budownictwie