fbpx

Z radością informujemy o kolejnej niezwykłej transakcji w doradczym portfolio Grant Thornton, w ramach której w dniu 31 marca 2019 r. doszło do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Tarmax Sp. z o.o. Sp.k. – do tej pory wyłącznego dystrybutora odzieży, obuwia oraz akcesoriów marki „New Balance” w Polsce – na rzecz New Balance Poland Sp. z o.o., spółki należącej do amerykańskiej grupy kapitałowej New Balance a założonej na potrzeby przedmiotowej transakcji. W ramach transakcji Grant Thornton zapewnił kompleksowe wsparcie transakcyjne grupie kapitałowej New Balance w sferze prawnej, podatkowej i finansowej.

Karol Guździoł

Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem

Po wielu miesiącach negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz intensywnych przygotowań stron do dokonania transakcji, obejmujących w szczególności negocjacje warunków przejścia powierzchni handlowej w 50 centrach handlowych, dzisiaj, bez cienia wątpliwości, możemy już mówić o sukcesie. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa transakcja, poprzez zintegrowanie procesów produkcji, jak i sprzedaży w ramach jednej grupy kapitałowej przyczyni się do zwiększenia efektywności działalności prowadzonej w Polsce przez grupę kapitałową New Balance, jak i atrakcyjności oferty produktów marki „New Balance”. Jesteśmy dumni z pozostawienia swego doradczego śladu w 113-letniej historii „New Balance”.

Realizacja transakcji wpisuje się w strategicznego cele rozwoju grupy kapitałowej New Balance. W rezultacie bowiem dokonanej transakcji, grupa kapitałowa New Balance uzyskała bezpośredni dostęp do rynku terytorialnego, na którym poprzednio działała wyłącznie przez swojego dystrybutora.

Sprawdź Fuzje i Przejęcia Grant Thornton