Z radością informujemy o kolejnej niezwykłej transakcji w doradczym portfolio Grant Thornton, w ramach której w dniu 31 marca 2019 r. doszło do sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Tarmax Sp. z o.o. Sp.k. – do tej pory wyłącznego dystrybutora odzieży, obuwia oraz akcesoriów marki „New Balance” w Polsce – na rzecz New Balance Poland Sp. z o.o., spółki należącej do amerykańskiej grupy kapitałowej New Balance a założonej na potrzeby przedmiotowej transakcji. W ramach transakcji Grant Thornton zapewnił kompleksowe wsparcie transakcyjne grupie kapitałowej New Balance w sferze prawnej, podatkowej i finansowej.

Karol Guździoł

Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem

Po wielu miesiącach negocjacji dokumentacji transakcyjnej oraz intensywnych przygotowań stron do dokonania transakcji, obejmujących w szczególności negocjacje warunków przejścia powierzchni handlowej w 50 centrach handlowych, dzisiaj, bez cienia wątpliwości, możemy już mówić o sukcesie. Jesteśmy przekonani, że przedmiotowa transakcja, poprzez zintegrowanie procesów produkcji, jak i sprzedaży w ramach jednej grupy kapitałowej przyczyni się do zwiększenia efektywności działalności prowadzonej w Polsce przez grupę kapitałową New Balance, jak i atrakcyjności oferty produktów marki „New Balance”. Jesteśmy dumni z pozostawienia swego doradczego śladu w 113-letniej historii „New Balance”.

Realizacja transakcji wpisuje się w strategicznego cele rozwoju grupy kapitałowej New Balance. W rezultacie bowiem dokonanej transakcji, grupa kapitałowa New Balance uzyskała bezpośredni dostęp do rynku terytorialnego, na którym poprzednio działała wyłącznie przez swojego dystrybutora.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Sprawdź nasze usługi w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej