fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Global Compliance Management Services dedykowane są dla firm posiadających oddziały, spółki córki w przynajmniej 5-6 krajach oraz centra usług wspólnych obsługujących swoje podmioty z grupy z różnych krajów.

Jej istota polega na połączeniu usług profesjonalnych (outsourcing księgowości, outsourcing kadr i płac, doradztwo podatkowe) z usługą koordynacji projektu.

Doskonale wiemy, że w międzynarodowych projektach kluczowe znaczenie ma sprawne zarządzanie. Nasi Eksperci towarzyszą Państwu na każdym etapie projektu. Przygotowują model zarządzania oraz harmonogram projektu, identyfikują „kamienie milowe”, przypisują rolę poszczególnym członkom zespołu. Dzięki temu nasze projekty są przejrzyste, a efekty i postępy prac widoczne.

Co zyskujesz dzięki Global Compliance?

  • łatwy dostęp do międzynarodowego zespołu, budującego rozwiązania wokół Twoich potrzeb;
  • bezpieczeństwo i monitoring ryzyka związanego z obowiązkami prawnymi, podatkowymi księgowymi w krajach, w których prowadzisz biznes;
  • oszczędność czasu. Nie musisz koncentrować się na zarządzaniu relacjami z wieloma dostawcami,
  • dopasowaną i elastyczną usługę, którą można modyfikować w miarę jak będzie się zmieniał Twój business,
  • proaktywne podejście oparte na relacjach, co pozwoli Tobie mieć informację wcześniej na temat zmian planowanych w różnych jurysdykcjach.
Zobacz prezentację

Co oferujemy?

  • dedykowanego Koordynatora Projektu (Single Point of Contact) – funkcja ta pozwala na scentralizowanie wiedzy i zadań administracyjnych w organizacji projektu, ogólne spojrzenie na projekt, monitorowanie jakości usługi. Koordynator jest pierwszym kontaktem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości i problemów, które mogą pojawić się we współpracy na poziomie międzynarodowym,
  • zarządzanie usługą w sposób projektowy – efektywnie i sprawnie zarządzamy zadaniami tak, aby zapewnić wypełnienie przez Klienta obowiązków sprawozdawczych, podatkowych oraz księgowych wynikających z przepisów prawa. Przygotowujemy model zarządzania i harmonogram projektu.
  • elastyczny model działania – możliwość rozszerzania wsparcia na inne podmioty, kraje lub rozszerzania zakresu usług przy użyciu spójnego modelu.
  • innowacyjne rozwiązania informatyczne – możliwość korzystania z autorskiego narzędzia informatycznego umożliwiającego archiwizację dokumentów związanych z organizacją projektu, wynikami pracy i monitorowaniem zadań wykonywanych przez poszczególne zespoły.

Nowe struktury e-sprawozdań

Jak pracujemy?

Współpraca opiera się na jasnej komunikacji oraz bezpośrednim kontakcie z ekspertami z poszczególnych krajów. Do każdego projektu dedykujemy lokalnych ekspertów merytorycznych z poszczególnych krajów, którzy wspierani są przez zespół z naszej firmy, na czele każdego zespołu stoi Koordynator Projektu odpowiedzialny za jego realizację.

Komunikacja w projekcie odbywa się na dwóch poziomach: operacyjnym i strategicznym. Na poziomie operacyjnym komunikacja odbywa się pomiędzy firmami członkowskimi Grant Thornton a lokalnymi oddziałami/firmami Klienta. Dostarczane są dane i informacje niezbędne do realizacji usługi, omawiane bieżące czynności związane z jej realizacją. Na poziomie strategicznym komunikuje się Koordynator Projektu ze strony Grant Thornton z Koordynatorem ze strony Klienta w celu omówienia realizacji usługi, kwestii nie rozwiązanych na poziomie operacyjnym, spraw organizacyjnych czy ewentualnych problemów.

Odkrywamy, co jest ważne dla Ciebie i sprawiamy, że jest ważne dla nas.

Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane