Minister finansów, Adam Domański, poinformował na piątkowej konferencji o zakończeniu audytu dotyczącego KSeF. Zapowiedział także, że niezbędne jest opracowanie nowej architektury systemu, gdyż audyt wykazał liczne nieprawidłowości i błędy sytemu. Prace mają zacząć się niemalże od samego początku. Dodał, że jedną z rekomendacji w sprawie KSeF było „fazowanie projektu”, czyli wprowadzanie go w różnych datach dla różnych firm. Na takie rozwiązanie zdecydował się resort, wobec czego zaproponowano dwa terminy:
- od 1 lutego 2026 r. – dla przedsiębiorców, których wartość sprzedaży przekroczyła 200 mln zł,
- od 1 kwietnia 2026 r. – dla pozostałych przedsiębiorców.
Zastanawiające jest jednak co z podatnikami którzy rozpoczęli już proces wdrożenia KSeF? Czy wszystkie ich wysiłki poszły na marne? Na te pytania nie znamy jeszcze odpowiedzi.
Jedno jest pewne – KSeF stanie się rzeczywistością. Podatnicy którzy nie rozpoczęli jeszcze prac związanych z wdrożeniem KSeF mają szanse aby nadrobić zaległości. Z uwagi na fakt, że jest to największa rewolucja w zakresie fakturowania, warto podejmowane działania konsultować ze specjalistami z zakresu Krajowego Systemu e- Faktur.
Pobierz informator: Konsultacje KSeF – top 10 pytań i odpowiedzi
Krajowy System e-Faktur (KSeF) – dowiedz się więcej:
- Podsumowanie konsultacji KSeF – propozycje zmian MF
- Konsultacje KSeF – top 10 pytań i odpowiedzi [INFORMATOR]
- Ruszyły konsultacje w sprawie KSeF. Jakie zagadnienia KSeF należy ponownie przeanalizować?
- Przedsiębiorco, przekształć się przed KSeF!
- 10 najważniejszych problemów KSeF
- Wymagania techniczne wdrożenia KSeF w firmie. 7 wymagań i 9 kluczowych działań