Miło nam poinformować, że grupa Grant Thornton została oficjalnym partnerem Polskiej Ligi Siatkówki. Wspiera ją w procesie weryfikacji klubów pod kątem wymagań licencyjnych w dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych – PlusLidze (pierwszej lidze męskiej) i TAURON Lidze (pierwszej lidze żeńskiej).

Zgodnie z umową partnerstwa Grant Thornton przed każdym sezonem przeprowadza 29 procedur weryfikacji klubów awansujących do wymienionych rozgrywek. Sprawdza m.in. kwestię sporów majątkowych, zaległości i planów finansowych klubów, ale też weryfikuje fakt posiadania przez kluby odpowiedniego, certyfikowanego obiektu sportowego czy uwiarygodnionego składu drużyny, który pozwoli klubowi konkurować na odpowiednim poziomie z innymi drużynami ligi.

Grant Thornton i Polska Liga Siatkówki w ramach umowy rozpoczynają również współpracę na poziomie marketingowym, co oznacza, że marka Grant Thornton będzie od rozpoczynającego się sezonu promowana na nośnikach reklamowych (bandach reklamowych, biletach, plakatach czy ściankach) podczas meczów i imprez nie tylko PlusLigi i TAURON Ligi, ale też TAURON 1. Ligi (drugi poziom rozgrywek męskich) oraz Superpucharów kobiet i mężczyzn.

Marcin Diakonowicz

Partner, Audyt

Rozgrywki organizowane przez Polską Ligę Siatkówki to jedne z najsilniejszych lig siatkarskich na świecie, dlatego cieszymy się, że Grant Thornton, jako jedna z największych firm audytorsko-doradczych świata, może wspierać te rozgrywki w rozwoju organizacyjnym i biznesowym. Dziękujemy władzom ligi za zaufanie.

Grant Thornton od lat jest wyjątkowo silnie zaangażowany we wspieranie polskiego sportu. Mamy za sobą lata doświadczenia w audytowaniu największych związków sportowych, np. Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jesteśmy też sponsorem drużyny ampfutbolowej Warty Poznań oraz współpracujemy z PKO BP Ekstraklasą i Fortuna 1 Ligą w przygotowywaniu corocznych raportów na temat sytuacji finansowej klubów tych rozgrywek. Doradzamy też największym klubom piłkarskim w Polsce w takich obszarach jak pozyskanie finansowania, wyceny czy podatki. Na świecie jesteśmy m.in. audytorem FC Barcelony.

ZOBACZ FILM

Jesteśmy partnerem Polskiej Ligi Siatkówki!