Grant Thornton umacnia swoją pozycję na rynku – wynika z najnowszej edycji Rankingu Audytorów dzienników „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” za 2018 r.

Miło jest nam poinformować, że firma Grant Thornton zajęła trzy wysokie pozycje w istotnych zestawieniach:

  • VI miejsce w Rankingu Najlepszych Firm Audytorskich (ranking główny),
  • VII miejsce w kategorii Najlepsza Firma Audytorska Spółek Giełdowych,
  • VI miejsce w kategorii Najbardziej Aktywna Firma Audytorska na Giełdzie (nowa kategoria).

Wysokie pozycje w rankingu to skutek dynamicznego rozwoju Departamentu Audytu w Grant Thornton. W minionym roku przebadaliśmy pod kątem rewizji finansowej 517 podmiotów, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród nich przeprowadziliśmy badania sprawozdań finansowych 27 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, w tym kilku wchodzących aktualnie lub w ostatnich latach w skład indeksu WIG20.

Sprawdź Audyt Grant Thornton

Dynamicznie rośniemy też jako cała firma, z uwzględnienie innych segmentów usług. W 2018 r. przychody ogółem Grant Thornton w Polsce wyniosły 77,3 mln zł, co oznacza wzrost o 25,2 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Według danych zbieranych przez „Rzeczpospolitą”, stawia to Grant Thornton wśród sześciu największych firm audytorsko-doradczych w Polsce. Co więcej, jest to trzeci rok z rzędu z dwucyfrowym wzrostem przychodów oraz kilkakrotnie wyższy wzrost, niż odnotowywany przez całą branżę.