Zbigniew Boniek, Maciej Stuhr i Jacek Santorski – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpiły na scenie piątej edycji Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, która odbyła się 21 kwietnia w warszawskim hotelu Sheraton. Tym razem śmietanka polskiego biznesu spotkała się, by rozmawiać o biznesowym przywództwie.

Zbigniew Boniek, Maciej Stuhr i Jacek Santorski – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpiły na scenie piątej edycji Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, która odbyła się 21 kwietnia w warszawskim hotelu Sheraton. Tym razem śmietanka polskiego biznesu spotkała się, by rozmawiać o biznesowym przywództwie.

Jubileuszowa V edycja wydarzenia, organizowanego przez Grant Thornton, odbyła się pod hasłem PRZYWÓDZTWO W BIZNESIE. Jaką rolę odgrywa właściciel w swojej firmie? Jak zmienić się z szefa w przywódcę? Jakie są modele biznesowego przywództwa? O tym wszystkim rozmawiali znani eksperci oraz praktycy biznesu. Jak co roku, na zakończenie Forum, podczas uroczystej gali, ogłoszono wyniki konkursu „Dynamiczny Przedsiębiorca”.

Wyróżnieni w Konkursie

Kapituła Konkursu, który odbył się w trakcie V Forum, przyznała ten tytuł Małgorzacie i Maciejowi Adamkiewiczom z firmy ADAMED.

Dodatkowo, wyróżnienie otrzymali:

  • Henryk Orfinder, Dr Irena Eris
  • Stanisław Bieńkowski, Stelmet
  • Artur Kazienko, Kazar Footwear
Tomasz Wróblewski

Partner Zarządzający Grant Thornton

Bez Martina Luthera Kinga nie byłoby obalenia niewolnictwa. Bez Nelsona Mandeli nie doszłoby do zniesienia apartheidu. Bez Huberta Wagnera nie byłoby polskiego złota olimpijskiego w siatkówce, a bez Feliksa Stamma złotej ery polskiego boksu. Bez Henry’ego Forda samochód nie stałby się dobrem powszechnym. Bez Steve’a Jobsa jabłko byłoby nadal tylko owocem. Przywódcy. Każdy inny. Każdy niepowtarzalny. Bez ich wizji, pasji, dyscypliny i zdolności porywania za sobą ludzi nie byłoby postępu. To powód dla którego warto zatrzymać się nad fenomenem przywództwa. To powód dla którego przywództwo było bohaterem V Forum Przedsiębiorców.

Tym razem na Forum

Forum rozpoczęło się blokiem tematycznym „Przywództwo – tajemnicza siła przenosząca góry?”, w trakcie którego odbyła się rozmowa Lider-właściciel czy lider-menedżer?, podczas której o blaskach i cieniach prowadzenia biznesu z perspektywy właściciela i menedżera wypowiedział się się Michał H. Mrożek, Prezes Zarządu HSBC Bank Poland. Dyrektor Programowy Akademii Psychologii Przywództwa – Jacek Santorski, poprowadził warsztat: „Folwark czy drużyna? Zmiany modelu przywództwa w naszych czasach. Na koniec pierwszego bloku tematycznego, uczestnicy kanapy ekspertów podzielili się „Praktycznymi poradami dla przywódców”.

W trakcie drugiej części Forum, pt.: „Przywództwo – historie prawdziwe”, Maciej Stuhr omówił temat przywództwa z „przymrużeniem oka”. W trakcie panelu dyskusyjnego trzech wybitnych przedstawicieli biznesu, reprezentujących trzy pokolenia przywódców zmierzyło się z tematem „Czy przywództwo ma swój wiek?” Merytoryczna część wydarzenia zakończyła się wystąpieniem prof. dr hab. Waldemara Frąckowiaka, który przekazał uczestnikom drogowskazy do dalszego rozwoju przywództwa, podsumowując tym samym Forum.

 

Wystąpienia podczas V Forum Przedsiębiorców [WIDEO] Zobacz >>

 

Wieczorna Gala

W trakcie wieczornej część Forum odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku”. Laureatoom Małgorzacie i Maciejowi Adamkiewiczom została wręczona prestiżowa nagroda-statuetka „Dynamiczny Przedsiębiorca Roku”, projektu dr Anny Orskiej. Gościem specjalnym uroczystej kolacji i gali wręczenia nagród był Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w trakcie ekskluzywnej rozmowy podzielił się refleksjami: „Czego biznes może nauczyć się ze świata sportu”.