fbpx

Treść artykułu

Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem naszego cyklu jest ABC zatrudniania obcokrajowca w firmie.

Sytuacja na polskim rynku pracy jest bardzo wymagająca dla pracodawców oraz niezmiernie dynamiczna. Z jednej strony notujemy rekordowo niskie bezrobocie i rosnący poziom wynagrodzeń, co przekłada się na wysoki poziom zatrudniania obcokrajowców. Z drugiej –mimo potrzeb rynku –stanęła tak wyczekiwana kontynuacja liberalizacji polityki migracyjnej. Choć pierwsze pozytywne zmiany udało się wprowadzić w lipcu ubiegłego roku, na kolejne prawdopodobnie przyjdzie nam czekać przynajmniej do zakończenia okresu wyborczego.

Sprawdź Outsourcing kadr i płac Grant Thornton

Na szczęście dla krajowej gospodarki widmo exodusu cudzoziemców z polskich firm do niemieckich oddaliło się (zwłaszcza obywateli Ukrainy). To za sprawą uchwalenia znacznie łagodniejszych zmian, niż pierwotnie oczekiwano, w zakresie otwarcia niemieckiego rynku pracy (ma ono nastąpić 1 stycznia 2020 roku). Niestety krajowi pracodawcy nie mogą spać spokojnie –o ręce do pracy z polskimi firmami konkurują między innymi Czesi, Węgrzy czy Słowacy.

W związku z wyżej wspomnianymi wyzwaniami, opracowaliśmy praktyczny informator poświęcony zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce. Liczymy, że będzie pomocny w realizacji Państwa polityki rekrutacyjnej i umożliwi zbudowanie pożądanej sytuacji kadrowej w Państwa organizacji.

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing kadr i płac Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane