Treść artykułu

Badania pokazują, że następuje zauważalne przesunięcie ciężaru opodatkowania z podatków bezpośrednich na pośrednie. Większość rządów państw na świecie uważa, że podatki pośrednie mają mniejszy negatywny wpływ na wzrost gospodarczy niż podatki bezpośrednie, a podwyżki stawek VAT są postrzegane jako mniej drażliwe niż wzrosty stawek podatków dochodowych.

Podatki pośrednie stają się jednocześnie coraz bardziej skomplikowane. Różnią się pomiędzy poszczególnymi jurysdykcjami i są podatne na zmiany, które czasami mają również charakter eksperymentów. W związku z reformami systemów podatkowych obejmujących również podatki pośrednie, znajomość aktualnie obowiązujących regulacji jest niezbędna. Dotyczy to również polskich przedsiębiorców, którzy coraz częściej prowadzą działalność na rynkach zagranicznych.

Przygotowany przez Grant Thornton „International indirect tax guide 2016” to użyteczny przewodnik po systemach podatków pośrednich obowiązujących w ponad 80 państwach świata. Zawiera on również listę kontaktów do specjalistów Grant Thornton, którzy gotowi są służyć Państwu wsparciem w dostosowaniu do lokalnych regulacji.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie podatków?

Sprawdź Doradztwo podatkowe Grant Thornton

International indirect tax guide 2016

(.pdf, Rozmiar: 9,96 MB)

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Doradztwo podatkowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane