Eksperci Grant Thornton doradzali Mo-BRUK, notowanej na GPW w Warszawie, w procesie przejęcia 95% udziałów spółce El-Kajo sp. z o.o. oraz 100% udziałów w spółce Polskie Materiały Drogowe sp. z o.o.

Zespół Grant Thornton, w składzie: Julia Brzezicka, Daniel Strójwąs, Bartosz Nowakowski i Katarzyna Buda wspierał Mo-BRUK w zakresie due diligence finansowego, Eliza Szprecher, Oskar Matuszczak, Katarzyna Ciesielska oraz Dariusz Gałązka w zakresie due diligence podatkowego, a Alicja Bańczerowska, Maria Katańska-Gromada, Bartosz Stephan, Wojciech Rzepiński i Maja Jabłońska, w zakresie due diligence prawnego. Nasi eksperci świadczyli także usługi doradztwa transakcyjnego przy SPA (Sale and Purchase Agreement).

W wyniku transakcji moce przetwórcze Mo-BRUK w uwzględniające pozwolenia środowiskowe w zakresie przetwarzania odpadów niebezpiecznych, w segmencie zestalania i stabilizacji wzrosną z aktualnych 100 tys. ton, do 240 tys. ton rocznie. Z kolei łączne możliwości przerobowe Mo-BRUK dotyczące wszystkich odpadów, tj. niebezpiecznych i innych zwiększa się z obecnych 170 tys. ton, do 390 tys. ton rocznie.

El-Kajo i Polskie Materiały Drogowe działają w branży przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych oraz produkcji materiałów budowlanych.

Mo-BRUK jest liderem polskiej branży przetwarzania odpadów niebezpiecznych oraz wybranych frakcji odpadów komunalnych.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu: Doradztwo prawne w transakcjach (M&A)
Dowiedz się więcej