fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na grudzień – warto wiedzieć

Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy chcący dokonać wpłaty do urzędu skarbowego na PIT, CIT lub VAT będą musieli posłużyć się swoim indywidualnym mikrorachunkiempodatkowym.
Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych służące podatnikom do wpłat PIT, CIT i VAT będą aktywne do 31 grudnia 2019r.

Najważniejsza data dla księgowych: 30.12.2019

Wpłata podatku dochodowego w formie karty podatkowej za grudzień 2019 r.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości? Sprawdź

Kalendarz kadrowego na grudzień – warto wiedzieć

Godziny ponadwymiarowe to godziny przepracowane ponad wskazany w umowie etat w ustalonym okresie rozliczeniowym, a nieprzekraczające obowiązujących norm czasu pracy, wynikających z art. 129 §1 (tj. 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin tygodniowo).

Godziny nadliczbowe –niezależnie od ustalanego etatu pracownika, to godziny pracy przekraczające obowiązujące normy, tj. 8 godzin dziennie i przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przeciętnie 5 dniowym tygodniu pracy, w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Najważniejsze daty dla kadrowych: 31.12.2019

Plan urlopów na 2020 r.oraz wykonanie korekt odpisów na ZFŚS za 2019 r . na podstawie rzeczywistego stanu zatrudnienia.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

AUTOR: Katarzyna Romanowska. Menedżer, Outsourcing

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane