Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów.

Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów. Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na luty – warto wiedzieć

Resort Finansów wykrył krytyczne błędy, które uniemożliwiają wejście w życie Krajowego Systemu e-Faktur w 2024 roku! Informacje podano 19 stycznia podczas porannego briefingu prasowego ministra finansów.

Szczegóły na stronie: KSeF wstrzymany – nie wejdzie w życie w 2024 roku!

WAŻNA DATA DLA KSIĘGOWYCH: 25.2.2024

Wpłata podatku VAT za styczeń 2024 r.; Przesłanie pliku JPK_V7M za styczeń 2024 r.; Przesłanie pliku JPK_V7K za styczeń 2024 r. (część ewidencyjna).

Kalendarz dla księgowego Luty 2024
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie księgowości? Skontaktuj się z nami. 

Kalendarz kadrowego na luty – warto wiedzieć

Planując grafik urlopowy na 2024 rok warto zweryfikować cały tegoroczny kalendarz, ponieważ zawiera on kilka niespodzianek, które mogą zapewnić pracownikom więcej długich weekendów.

Szczegóły: Jak zapewnić pracownikom więcej wolnego w 2024 roku, niż wskazuje limit urlopowy?

Ważna data dla kadrowych: 15.2.2024

Złożenie dokumentacji rozliczeniowej ZUS DRA za styczeń 2024 r. przez płatników składek posiadających osobowość prawną; Przekazanie wpłat do PPK za styczeń 2024 r.

Kalendarz dla kadrowego Luty 2024
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie kadr i płac? Skontaktuj się z nami. 

Czytaj: Grant Thornton w trójce najlepszych firm podczas 10. Gali Outsourcing Stars!

AUTORZY: Gracjan Tomaszewski, Asystent ds. księgowości, Maria Artowicz, Asystent ds. kadr i płac, Weronika Mokwa, Asystent ds. kadr i płac i Marta Stasierowska Młodszy specjalista ds. księgowości

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach

Świadczymy usługi w zakresie Outsourcing finansowo-księgowy

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing kadr i płac

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów