Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów.

Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów. Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na styczeń – warto wiedzieć

Na czym polega ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i kto może rozliczać w ten sposób uzyskiwane przychody? Jakie są korzyści? Kiedy opodatkowanie ryczałtem jest obowiązkowe? Ile będą wynosiły stawki podatkowe oraz limit obowiązujący w 2023 roku dla przychodów uzyskanych w roku 2022?

Szczegóły: Limity i stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w 2023 roku

WAŻNA DATA DLA KSIĘGOWYCH: 31.01.2023

Przekazanie urzędowi skarbowemu informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2022 r. (PIT-11).

Kalendarz dla księgowego Styczeń 2023
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie księgowości? Skontaktuj się z nami. 

Kalendarz kadrowego na styczeń – warto wiedzieć

Jakie oświadczenia i wnioski zawiera nowy wzór formularza PIT-2, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku? Z przyjemnością prezentujemy kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu analiz, w którym omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, podatkowe i księgowe. Tym razem pochyliliśmy się nad formularzem PIT-2 i wiążącymi się z nim wątpliwościami podatników.

Szczegóły: Nowy PIT-2: od kiedy, terminy, umowa zlecenie i o pracę

Ważna data dla kadrowych: 20.01.2023

Złożenie DEK-R za 2022 r. przez pracodawców zobowiązanych w poprzednim roku do wpłat na PFRON.

Kalendarz dla kadrowego Styczeń 2023
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie kadr i płac? Skontaktuj się z nami. 

AUTORZY: Ewa Lutowska, Specjalista ds. księgowości, Miłosz Sobczyk Specjalista ds. księgowości, Maria Artowicz, Asystent ds. kadr i płac i Weronika Mokwa, Asystent ds. kadr i płac

[Pobierz raport >> Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy]

Powyższy raport to analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowo-księgowego i kadrowo-płacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton. 

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach

Świadczymy usługi w zakresie Outsourcing finansowo-księgowy

Skontaktujmy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.