Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów.

Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów. Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na wrzesień – warto wiedzieć

Wzrost minimalnego wynagrodzenia wprowadzony od lipca br. przekłada się między innymi na wzrost stawek kar i mandatów za wykroczenia i przestępstwa skarbowe. Ile obecnie wynoszą grzywny z KKS?

Szczegóły: Jakie są aktualne stawki kar i mandatów za wykroczenia i przestępstwa skarbowe?

WAŻNA DATA DLA KSIĘGOWYCH: 25.09.2023

Wpłata podatku VAT za sierpień 2023 r.; Przesłanie pliku JPK_V7M za sierpień 2023 r.; Przesłanie pliku JPK_V7K za sierpień 2023 r. (część ewidencyjna).

Kalendarz dla księgowego Wrzesień 2023
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie księgowości? Skontaktuj się z nami. 

Kalendarz kadrowego na wrzesień – warto wiedzieć

7 października br. upływa półroczny okres przejściowy na zakończenie pracy w formie telepracy. Telepracę zastąpiła praca zdalna.

Co pracodawcy powinni zrobić do 7 października w związku ze zniesieniem telepracy?

Szczegóły: Alert! Zbliża się koniec telepracy!

Ważna data dla kadrowych: 30.09.2023

Ostateczny termin udzielania zaległego urlopu wypoczynkowego za 2022 r.; Przekazanie II raty odpisu podstawowego oraz odpisów zwiększających na ZFŚS.

Kalendarz dla kadrowego Wrzesień 2023
Pobierz kalendarz

Chcesz skorzystać ze wsparcia w zakresie kadr i płac? Skontaktuj się z nami. 

Czytaj: Grant Thornton w trójce najlepszych firm podczas 10. Gali Outsourcing Stars!

AUTORZY: Gracjan Tomaszewski, Asystent ds. księgowości, Maria Artowicz, Asystent ds. kadr i płac i Weronika Mokwa, Asystent ds. kadr i płac

Porozmawiajmy o Twoich wyzwaniach

Świadczymy usługi w zakresie Outsourcing finansowo-księgowy

Skontaktujmy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing kadr i płac

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów