fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na sierpień

Warto wiedzieć, że obowiązek korzystania z faktur ustrukturyzowanych w zamówieniach publicznych przez zamawiających wszedł w życie już w kwietniu br. dla transakcji
o wartości powyżej 30 000 euro. Od 1 sierpnia zostanie rozszerzony i będzie dotyczył wszystkich zamówień publicznych.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości? Sprawdź

Ważna data dla księgowych i kadrowych: 1.08.2019 r.

Wchodzi w życie ustawa z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzająca tzw. „PIT-0 dla młodych”, czyli zwolnienie z podatku dochodowego przychodów osiąganych przez podatników do dnia ukończenia 26. roku życia.

Kalendarz kadrowego na sierpień

Brak konieczności uzyskania zezwolenia nie oznacza, że nie trzeba uzyskać wizy w celu wykonywania pracy? Cudzoziemiec składający wniosek o wizę powinien załączyć pisemne oświadczenie pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy – także w przypadku przyjazdu do Polski w ramach ruchu bezwizowego, gdy celem
przyjazdu jest wykonywanie pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zatrudnianiu obcokrajowców? Zobacz nasz Purpurowy Informator „ABC zatrudniania obcokrajowca w firmie”

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane