fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Tarcza Finansowa to rozwiązanie, na które czekało wiele przedsiębiorstw w Polsce. Eksperci Grant Thornton wyjaśniają, na jakich warunkach można ubiegać się o wsparcie.

Jak szacuje Polski Fundusz Rozwoju, w wyniki pandemii wirusa SARS-CoV-2 i wynikającego z niej „zamrożenia” części aktywności gospodarczej, powstała w polskim sektorze przedsiębiorstw luka finansowa w wysokości 219,5 mld zł tj. 10% PKB. To ogromny problem płynnościowy dla wielu firm, a zarazem wyzwanie, z jakim jeszcze nigdy w historii polska gospodarka i polska polityka gospodarcze nie musiały się mierzyć.

Aby choćby częściowo zasypać ten niedobór płynności PFR uruchomił tzw. Tarczę Finansową, czyli wart 100 mld zł program pomocowy skierowany do właściwie wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce, niezależnie od wielkości i branży. Zasady przyznawania pomocy są jednak istotnie różne dla miko-, małych i średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Dla segmentu twórcy programy przygotowali odrębne kryteria i wymagania. Na czym polegają te różnice? W materiale poniżej pokrótce opisujemy najważniejsze z nich.

Pobierz raport: Tarcza Finansowa PFR

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Koronawirus – usługi pomocowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane