fbpx

Webinar: Europejski Zielony Ład: co oznacza dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw? (28 VI)

Treść artykułu

Poniedziałek, 28 czerwca, godz. 14:00-15:30

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar poświęcony Europejskiemu Zielonemu Ładowi, który odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca o godzinie 14.00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Spotkanie poprowadzą Pan prof. dr hab. inż. Mirosław Miller oraz Krzysztof Brzozowski.

O czym będzie webinar?

Podczas webinaru prowadzący poruszy takie tematy jak:

  1. Na czym polega „zielona” transformacja gospodarcza w UE i na świecie?
  2. Z jakimi zasadniczymi zmianami technologicznymi musimy się liczyć w nadchodzących latach i dziesięcioleciach?
  3. Rezygnacja z węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, świat zeroemisyjny, biogospodarka: mrzonki czy realność?
  4. Co zamiast kopalnych źródeł energii?
  5. Kto wygra na transformacji, a kto straci?
  6. Kto za to wszystko zapłaci?
  7. Jak będzie wyglądała gospodarka i rynek pracy po wprowadzeniu Zielonego Ładu?

Zapisy:

Webinar jest otwarty, nie są konieczne wcześniejsze zapisy. Spotkanie będzie dostępne 28 czerwca o godz. 14.00 pod poniższym linkiem (zachęcamy do skopiowania go do swojego kalendarza):

Webinar: Europejski Zielony Ład

Prowadzący:

Mirosław Miller jest profesorem chemii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zajmuje się również badaniami systemów innowacji. Ekspert Komisji Europejskiej ds. strategii inteligentnej specjalizacji, Bio Based Industries JU oraz Horyzont 2020. Inicjator i współzałożyciel Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii (dawniej: Wrocławskie Centrum Badań EIT+). Współzałożyciel i mentor wielu spółek startup i firm technologicznych, współtwórca Studium Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Krzysztof Brzozowski jest szefem Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy, gdzie w warunkach rzeczywistych testowanych jest kilkanaście technologii OZE oraz systemowe rozwiązania budownictwa efektywnego energetycznie.

Współautor i menedżer kilkudziesięciu projektów transformacji energetycznej w przedsiębiorstwach, podmiotach publicznych oraz w ramach wielkoskalowych programów energetyki prosumenckiej. Uczestnik zespołów i grup roboczych, konsultujących nowe instrumenty finansowane i programy wsparcia, służące wprowadzeniu zasad kształtującej się polityki energetycznej w ramach europejskiego Zielonego Ładu.

Kongres Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro”

Webinar jest wydarzeniem towarzyszącym IV edycji Kongresu Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro”, który odbędzie się w dniach 2-3 września br. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Więcej o Kongresie dowiesz się na stronie www: kfr.com.pl oraz na profilu Kongresu Firm Rodzinnych na Facebooku.

Najczęściej czytane