fbpx

Treść artykułu

W sobotę 28 listopada 2020 r. Sejm uchwalił ustawę nakładająca na dużych podatników (PGK i inni o przychodach ponad 50 mln EUR rocznie) obowiązek publikacji informacji o realizowanej strategii podatkowej.

Nowe regulacje wejdą w życie 1 stycznia 2021 r. Pod hasłem działań „uszczelniających” , na wielu podatników, pod groźbą dotkliwych sankcji pieniężnych, zostaną więc nałożone dodatkowe obowiązki. W praktyce może to oznaczać konieczność stworzenia lub zweryfikowania i uaktualnienia strategii podatkowej.

W naszym Purpurowym informatorze przedstawiamy, na czym ma ten nowy obowiązek polegać i staramy się odpowiedzieć na pytania:

  • Czym jest strategia podatkowa w rozumieniu projektowanych przepisów?
  • Kogo obejmują nowe regulacje?
  • Jakie są elementy obowiązkowe informacji?
  • Jakie są ewentualne kary?
Zobacz prezentację

Sprawdź Procedury podatkowe Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Doradztwo podatkowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane