fbpx

Treść artykułu

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu autorskich analiz prowadzonych przez ekspertów Grant Thornton.  W każdej publikacji omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem jest pakiet zmian w ustawie o rachunkowości, które obowiązują od 2016 roku.

Ustawa o rachunkowości jest podstawowym aktem prawnym normującym zasady rachunkowości, tryb badania sprawozdań finansowych przez biegłych rewidentów oraz zasady wykonywania działalności w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych w Polsce. Podlegała wielokrotnym nowelizacjom. Ostatnie nowele, które weszły w życie na przestrzeni roku 2016, dotyczą m.in. zmian definicji jednostek powiązanych, uproszczeń w prowadzeniu księgowości małych i mikro firm, zmian w prezentacji bilansu i rachunku zysków i strat, amortyzacji zakończonych prac rozwojowych i sprawozdań skonsolidowanych.

W niniejszym raporcie pomagamy zrozumieć szczegóły dotyczące tych zmian i przygotować firmę do ich stosowania.

Zapraszamy do lektury, a w przypadku pytań lub wątpliwości do kontaktu.

Zmiany w Ustawie o rachunkowości

(.pdf, Rozmiar: 4,39 MB)

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Produkcja prawa znowu w górę

Wnioski płynące z najnowszej aktualizacji badania “Barometr Prawa” – za trzeci kwartał 2019 r. – przynoszą rozczarowanie. Uchwalono w tym czasie 5 647 stron maszynopisu aktów prawnych najwyższego rzędu (ustaw, rozporządzeń i umów międzynarodowych), czyli…

Najczęściej czytane