Jest nam ogromnie miło poinformować o niezwykle owocnej transakcji, która doszła do skutku przy wsparciu specjalistów Grant Thornton. W ostatnich miesiącach mieliśmy przyjemność doradzać wspólnikom ATLANTIC PRODUCTS Sp. z o.o. przy sprzedaży ich biznesu na rzecz MACED Sp. z o.o.

Działalność obu podmiotów koncentruje się na produkcji przysmaków dla zwierząt domowych. Jesteśmy dumni, że kolejni przedsiębiorcy ze wskazanego rynku postanowili wybrać doradztwo transakcyjne Grant Thornton.

Nasze kompleksowe wsparcie przy omawianej transakcji obejmowało zarówno doradztwo finansowe (w szczególności poszukiwanie inwestora oraz przygotowanie spółki do sprzedaży), jak i doradztwo prawne (w szczególności wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej). Transakcja została zamknięta 15.04.2021 r.

 

Przedmiot transakcji Sprzedaż 100% udziałów w spółce pod firmą: ATLANTIC PRODUCTS Sp. z o.o.
Kupujący MACED Sp. z o.o.
Sprzedający Wspólnicy spółki pod firmą: ATLANTIC PRODUCTS Sp. z o.o.
Branża Produkcja karmy dla zwierząt
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne i finansowe w transakcji na rzecz Sprzedających: wiodące doradztwo przy sprzedaży i doradztwo finansowe w M&A (Rafał Śmigórski, Szymon Szwarc); doradztwo prawne w M&A (Karol Guździoł, Adrianna Roloff, Marek Pawlak, Michał Zaborowski)

Spółka MACED od 2019 r. jest kontrolowana przez Resource Partners, jednego z wiodących inwestorów private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja w ATLANTIC PRODUCTS jest zatem kolejnym krokiem w kierunku konsolidacji polskiego rynku pet food przez wspomniany fundusz.

Korzyścią płynącą z transakcji po stronie Kupującego jest rozszerzenie działalności na nowe rynki oraz umocnienie pozycji wśród liderów branży pet food.

ATLANTIC PRODUCTS specjalizuje się w produkcji gryzaków i przysmaków dla psów. Ta spółka z 20-letnią tradycją może poszczycić się najwyższą jakością oferowanych wyrobów, co zostało potwierdzone certyfikatem BRC Global Standard for Food Safety.

MACED ponad 20 lat temu rozpoczęła działalność jako lokalna manufaktura – obecnie jest jednym z największych producentów przysmaków dla psów w Europie Środkowej. Produkty sygnowane firmą tej spółki w samej Polsce dostarczane są do ponad 3000 sklepów zoologicznych.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.