Miło nam poinformować, iż w dniu 23 października 2020 roku doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów spółki Idea98 oraz Ciepłownia Siemianowice przez Grupę GGE, na rzecz polskiego inwestora branżowego – Term Generation.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton zapewnił sprzedającemu kompleksowe doradztwo transakcyjne, począwszy od identyfikacji zainteresowanych inwestorów i przygotowania materiałów informacyjnych o spółkach, po negocjacje aspektów finansowych i biznesowych dokumentacji transakcyjnej.

Dla Grupy GGE ta transakcja oznacza realizację założonej strategii związanej ze sprzedażą posiadanych aktywów węglowych i skupienie się na bardziej ekologicznych paliwach, jak np. gaz ziemny sieciowy czy też LNG do celów opałowych lub napędowych.

Idea98 oraz Ciepłownia Siemianowice to spółki ciepłownicze zajmujące się wytwarzaniem i dystrybucją ciepła w ramach 3 węglowych systemów ciepłowniczych zlokalizowanych w Siemianowicach, Pyskowicach i Tarnowskich Górach. W latach 2015 i 2016 spółki dołączyły do Grupy GGE.

Grupa GGE jest jedną z czołowych słowackich grup energetycznych, która jest obecna również w Polsce, Czechach i w Serbii. Inwestuje w różne obszary przemysłu energetycznego, od produkcji i dystrybucji, po dostawy. W skład Grupy wchodzą takie spółki jak GGE, Elgas Energy czy DUON – największy dostawca rozwiązań opartych na LNG w Polsce. Grupa od 2015 roku należy do Infracapital.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.