Ostatnio woda miała dwa święta: 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, a od 1 do 7 kwietnia Tydzień Czystości Wód. Wczoraj (22.04) świętowaliśmy również Dzień Ziemi. Z tej okazji, w ramach działań eko w naszej firmie, prezentujemy kilka informacji dotyczących ogromnego znaczenia wody. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na naszych firmowych social mediach.

Płyniemy dziś z treściami. Śledź nasze media: >Facebook<  >Instagram<

Woda to odnawialny zasób, nie znaczy jednak, że nieograniczony. Według niektórych wyliczeń, mimo iż woda zajmuje blisko 3/4 powierzchni naszej planety, to ponad połowa mieszkańców Ziemi za około 30 lat może zacząć odczuwać skutki niedoboru wody zdatnej do picia.

Mając świadomość tego jak ważnym zasobem jest woda pragniemy przybliżyć Wam ten temat i zwrócić uwagę na niezbędną w dzisiejszych czasach ochronę jej zasobów.

Nasze biura posiadają już nowoczesne rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę, takie jak zastosowanie perlatorów, ponowne wykorzystywanie szarej wody, a także urządzenia pozwalające na co dzień ograniczyć ilość zużywanej wody np. zmywarki. Nie chcemy na tym poprzestawać – chcemy się zmieniać i rozwijać!

W zeszłym roku w Grant Thornton został powołany do życia projekt Purple is the new Green, angażujący eko-entuzjastów. Projekt ten bardzo dynamicznie się rozwija – mamy wiele pomysłów, które będziemy sukcesywnie wdrażać. Jesteśmy na początku naszej drogi do bycia eko-firmą, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych poczynań.