Eksperci Grant Thornton z zakresu due diligence, doradcy finansowi oraz prawnicy M&A doradzali hiszpańskiej firmie Global Funeral Services w procesie przystąpienia do polskiej publicznej spółki Grupa Klepsydra SA, notowanej na rynku NewConnect.

W ramach transakcji zapewniliśmy wsparcie w zakresie kompleksowego badania due diligence prawnego oraz due diligence podatkowego i finansowego całej grupy kapitałowej, do której przystępował nasz Klient, jak również prawnego doradztwa transakcyjnego, obejmującego wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej.

Przedmiot transakcji Objęcie niemal 14% akcji nowej emisji w kapitale zakładowym GRUPA KLEPSYDRA S.A. przez GLOBAL FUNERAL SERVICES S.L.
Spółka emitująca akcje GRUPA KLEPSYDRA S.A.
Inwestor GLOBAL FUNERAL SERVICES S.L.
Branża Usługi pogrzebowe
Wartość transakcji 23.283.210,28 zł
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne w transakcji i due diligence finansowe, podatkowe i prawne świadczone na rzecz Inwestora
Korzyści z transakcji po stronie Inwestora Poszerzenie działalności o nowe rynki terytorialne i udział w unikatowej konsolidacji rynku

GRUPA KLEPSYDRA S.A. od ponad 60 lat świadczy kompleksowe usługi funeralne w Polsce. Lider polskiego rynku i jedyna spółka z tego segmentu notowana na rynku NewConnect. Zawarcie umowy przez Grupę Klepsydra kończy proces pozyskiwania środków pieniężnych, które będą przeznaczone na realizację celu strategicznego spółki, jakim jest konsolidacja polskiego rynku pogrzebowego poprzez kolejne akwizycje.

Firma GLOBAL FUNERAL SERVICES została założona w 2017 r., przez dwóch hiszpańskich liderów na rynku funeralnym (GRUP VFV SL i Cabré Junqueras SA), będących w biznesie odpowiednio od 300 i 120 lat. Zarządzają one największą siecią domów pogrzebowych, krematoriów i cmentarzy na terenie Katalonii i Wysp Balearów.

Zobacz raport case study z wybranymi transakcjami Grant Thornton

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej