Z radością informujemy, że zespół Grant Thornton pełnił rolę wiodącego doradcy prawnego, a także doradcy transakcyjnego i finansowego spółki Eneris Bio Sp. z o.o w procesie przejęcia 100% udziałów spółki Bioproten Sp. z o.o.

W ramach transakcji wspieraliśmy naszego Klienta w zakresie prawnego doradztwa transakcyjnego, na które składało się w szczególności przygotowanie i negocjacje kompletnej dokumentacji transakcyjnej, wsparcie w procesie due diligence prawnym oraz due diligencie podatkowym i finansowym, jak również doradztwo podatkowe oraz finansowe przy wybranych aspektach transakcji, m.in. negocjacjach umowy sprzedaży udziałów (SPA).

Eneris jest wiodącą polską firmą działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z usług firmy, zatrudniającej ponad 2000 pracowników w 28 lokalizacjach, korzysta 1,4 mln mieszkańców w ponad 100 gminach oraz wielu przedsiębiorców na terenie całego kraju. Kształtuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i promuje transformację energetyczną. Aktywnie inwestuje w rozwój infrastruktury i usług środowiskowych w branżach związanych z odzyskiem surowców i zero-emisyjnością.

Bioproten specjalizuje się w odbiorze i przetwarzaniu przeterminowanej, nienadającej się do spożycia żywności, odpadów kuchennych pochodzących z gastronomii oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

 

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej