Eksperci Grant Thornton wspierali Grupę Eneris Surowce w procesie przejęcia 100% udziałów w spółce Grabplast Sp. z o. o. zlokalizowanej w Grabowie.

W ramach transakcji wspieraliśmy naszego Klienta w zakresie due diligencie podatkowego i finansowego oraz due diligence prawnego.

Transakcja pozwoli Klientowi na uzupełnienie łańcucha wartości o recykling tworzyw sztucznych prowadzony w Grabplast, a także stanowi znaczący krok w przejściu na model gospodarki o obiegu zamkniętym.

Eneris jest wiodącą polską firmą działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju. Z usług firmy, zatrudniającej ponad 2000 pracowników w 28 lokalizacjach, korzysta 1,4 mln mieszkańców w ponad 100 gminach oraz wielu przedsiębiorców na terenie całego kraju. Kształtuje gospodarkę o obiegu zamkniętym i promuje transformację energetyczną. Aktywnie inwestuje w rozwój infrastruktury i usług środowiskowych w branżach związanych z odzyskiem surowców i zero-emisyjnością.

Firma Grabplast powstała w 2019 r., jej głównym celem jest ochrona środowiska, ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie ilości odpadów.

Sprawdź inne transakcje Grant Thornton.

 

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej