Z wielką radością informujemy, że 12 października 2021 r. doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży 100% udziałów MP Majster-Pol Sp. z o.o. na rzecz Termo Organika Sp. z o.o. – podmiotu należącego do międzynarodowej grupy SOPREMA.

W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy właścicieli MP Majster-Pol, zapewniając kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym, prawnym i podatkowym. Nasi specjaliści przeprowadzili sprzedających przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o spółce, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych i wsparcie w due diligence spółki, doprowadzenie do przekształcenia formy prawnej spółki, sporządzenie kompletu dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych i prawnych transakcji.

Przedmiot transakcji Sprzedaż 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki pod firmą: MP Majster-Pol Sp. z. o. o.
Kupujący Termo Organika Sp. z o.o. (Grupa SOPREMA)
Sprzedający Osoby fizyczne
Branża Produkcja chemii budowlanej
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Kompletne doradztwo prawne, finansowe i podatkowe w transakcji na rzecz Sprzedających

Dzięki zrealizowanej transakcji grupa SOPREMA wzmocni swoją pozycję na polskim rynku. Dla MP Majster-Pol transakcja oznacza pozyskanie międzynarodowego partnera, który będzie wspierał spółkę w realizacji jej strategii rozwojowej oraz umożliwi jej dalszą ekspansję.

MP MAJSTER-POL to producent chemii budowlanej, specjalizujący się w systemach ociepleń i produkcji takiego asortymentu jak tynki, farby i kleje. Rodzinny biznes w ciągu swojej ponad 20-letniej historii zbudował rozpoznawalną markę i ugruntowaną pozycję na rynku polskim.

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej oraz wytwórca  wszystkich elementów systemu ociepleń ścian zewnętrznych, na który – oprócz płyt ze styropianu – składają się kleje, grunty, tynki i siatki. Od 2019 roku należy do grupy SOPREMA – światowej firmy specjalizującej  się w izolacjach przeciwwodnych i ocieplania budynków oraz obiektów inżynierii lądowej.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

 

Skorzystaj z naszych usług w zakresie: Doradztwo prawne w transakcjach (M&A)
Dowiedz się więcej