Miło nam poinformować, iż w dniu 30 sierpnia 2019 roku wspólnicy Euroklimat sprzedali łącznie 76% udziałów w przedmiotowej spółce na rzecz podmiotu wchodzącego w skład jednego z największych koncernów energetycznych w Europie, czeskiej Grupy CEZ.

W ramach przedmiotowej transakcji zespół doradców transakcyjnych Grant Thornton zapewnił wspólnikom Euroklimat kompleksowe wsparcie w sferze finansowej, prawnej i podatkowej w szczególności w zakresie uzgodnienia kluczowych warunków biznesowych transakcji, jak i wypracowania oraz wynegocjowania umowy sprzedaży udziałów oraz pozostałych elementów dokumentacji transakcyjnej.

Euroklimat jest jednym z wiodących na polskim rynku przedsiębiorców świadczących usługi instalacyjne, konserwacyjne i projektowe w zakresie wszelkiego rodzaju instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) oraz sanitarnych. W rozwijanym od ponad 20 lat biznesie zatrudnienie znajduje ok. 220 osób. W 2018 roku Euroklimat osiągnął obrót w wysokości ok. 250 milionów złotych. Inwestycja w Euroklimat stanowi jeden z kroków na drodze realizacji strategii rozwoju Grupy CEZ, dla której Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących, szybko rozwijających się rynków. W wyniku transakcji Euroklimat z kolei pozyskał międzynarodowego i renomowanego partnera o odpowiednich zasobach, który umożliwi zwiększenie potencjału oraz kontynuację dynamicznego rozwoju.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.