fbpx

Treść artykułu

Jak przygotować się do wdrożenia unijnej dyrektywy dotyczącej równości wynagrodzeń? Jak odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku pracy?

Komisja Europejska jest na zaawansowanym etapie prac nad równościową dyrektywą dotyczącą wynagrodzeń, która w perspektywie mniej więcej dwóch lat będzie skutkowała dla pracodawców trzema ważnymi zmianami. Co to za zmiany? Jakie dodatkowe obowiązki sprawozdawcze – których koszty KE oszacowała na 379 – 890 EUR – będą mieli pracodawcy zatrudniający ponad 250 osób? Od czego zacząć tworzenie niedyskryminacyjnej siatki płac?

O tym wszystkim piszemy w naszym najnowszym Purpurowym Informatorze, do którego lektury serdecznie zapraszamy!

Sprawdź Outsourcing kadr i płac Grant Thornton

O czym jeszcze dowiesz się z najnowszego opracowania?

  1. Staramy się również odpowiedzieć na pytanie dotyczące trendów w zakresie strategii wynagrodzeń: czy można sobie wyobrazić, że w niedalekiej przyszłości powstanie elastyczny pakiet szerokiego wynagrodzenia (indywidualnie dopasowany mix)? Taki, w którym to pracownik będzie podejmował samodzielny wybór spośród kilku programów, którego składowymi będą: wynagrodzenie podstawowe, poziom bonusu (premii), udział w zyskach, benefity?
  2. Znasz zaktualizowane założenia strategii Total Rewards?
  3. Wiesz, że siatka płac powstała już w XIX wieku, a premie i wynagrodzenie minimalne wymyślili Babilończycy?

Zapraszamy do lektury:

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Purpurowy Informator Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane