Firma Grant Thornton kolejny rok z rzędu umacnia swoją pozycję w Rankingu audytorów prowadzonym przez redakcje „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Awansowaliśmy na 4. pozycję w głównym zestawieniu i na 5. miejsce pod względem przychodów ogółem.

Według najnowszej, XXII edycji rankingu, firma Grant Thornton uplasowała się w ścisłej czołówce we wszystkich najważniejszych kategoriach. W głównym zestawieniu, czyli najlepszych firm audytorskich, zajęła 4. miejsce (awans z 5. przed rokiem i 6. dwa lata temu).

Według danych zbieranych przez „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, z przychodami ogółem na poziomie 160,1 mln zł w 2022 roku awansowaliśmy też na 5. pozycję w zestawieniu największych firm w branży audytorsko-doradczej, a także utrzymaliśmy 5. miejsce pod względem zatrudnienia (ponad 900 osób).

Jesteśmy też jednym z liderów na wymagającym i konkurencyjnym rynku audytu spółek notowanych na GPW. W głównym rankingu w tej kategorii zajęliśmy 4. miejsce (przed rokiem 4. ex aequo, teraz już samodzielnie), a pod względem liczby badanych spółek – miejsce 2. Grant Thornton w 2022 roku był bowiem audytorem 10,5% notowanych na GPW spółek.

Powyższe wyniki wpisują się w trwający już od kilku lat trend silnego rozwoju Grant Thornton na polskim rynku. Jak wspomniano, w 2022 roku przychody ogółem firmy wyniosły 160,1 mln zł, co oznacza wzrost o 25 proc. rok do roku. Jest to 8. rok z rzędu z dwucyfrową dynamiką, a łącznie przez ten czasu przychody zwiększyły się o 310%. Zatrudniamy już ponad 950 osób w ośmiu biurach w całej Polsce.

Jan Letkiewicz

Wiceprezes, Partner zarządzający, Audyt

Fakt, że jesteśmy w absolutnej czołówce największych i najbardziej renomowanych zespołów audytorskich w Polsce gwarantujących najwyższą jakość, napawa mnie ogromną dumą. Za tymi wynikami stoi bowiem ogromna praca, wysiłek i profesjonalizm Pracowników, którzy tworzą zespół z którym mam przyjemność pracować. Zdobywają zaufanie kolejnych Klientów, wyznaczają standardy rynkowe i nie boją się wyzwań. To ich zasługa i bardzo im za to dziękuję.