Księgowość i tax compliance

Kontakt w sprawie rekrutacji

Karolina Winiarczuk

Starszy specjalista ds. potencjału ludzkiego

Poznaj możliwości stażu i praktyk

Obecnie brak ofert

Poznaj możliwości stażu i praktyk

Dołącz do zespołu Księgowość i tax compliance!

18 ofert

Dołącz do zespołu Księgowość i tax compliance!

Pracując w Księgowości…

…zmierzysz się z wyzwaniami z zakresu pełnej księgowości i sprawozdawczości podatkowej oraz z pracami bilansowymi (związanymi z zamknięciem miesiąca i z zamknięciem roku).

W zakresie Twoich obowiązków znajdzie się między innymi dbanie o poprawność i terminowość realizowanych zadań, które wynikają z umowy o usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz bezpośredni kontakt z Klientami. Weźmiesz udział w sporządzaniu deklaracji podatkowych, rachunkowości zarządczej i organizacji procesów związanych z rachunkowością. Poza prowadzeniem księgowości od A do Z, pojawią się projekty tax compliance, w których zespół klienta wprowadza dane do systemu, ale to Ty będziesz odpowiadać za weryfikację danych oraz kalkulację podatków.

Każdy zespół składa się z kilkunastu osób, które dzielą się na mniejsze podzespoły, opiekujące się konkretnymi spółkami. Praca wymaga kontaktu z klientami zróżnicowanej wielkości i branży, dlatego nie ma mowy o nudzie! Każdej nowej osobie przydzielany jest opiekun, więc będziesz czuć się komfortowo w trakcie swoich pierwszych dni w nowej pracy. Pracownicy z mniejszą wiedzą zawsze mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Najważniejsze, żeby osoba, która do nas dołączy, chciała rozwijać się razem z nami – pomagała nam doskonalić procesy i chętnie dzieliła się wiedzą. Jeśli lubisz dynamiczne, otwarte środowisko pracy, to poczujesz się u nas jak ryba w wodzie!

Twoja ścieżka kariery

 • Stażysta
 • Asystent
 • Młodszy Specjalista
 • Specjalista
 • Starszy Specjalista
 • Młodszy Menedżer
 • Menedżer
 • Senior Menedżer
 • Partner
Zobacz pozostałe (4)

Poland Bussines Run

Poland Bussines Run

Coroczny bieg charytatywny, w którym uczestniczą nasi pracownicy - 13 drużyn, 65 uczestników

Webinary społeczne

Webinary społeczne

Wewnętrzne spotkania z ekspertami, które poruszają ważne tematy społeczne takie jak przełamywanie granic, depresja, zdrowie, rodzicielstwo oraz wiele innych związanych z potrzebami naszych pracowników lub ich inicjatywami.

Szkolenia i programy indywidualne

W ramach Akademii Grant Thornton masz możliwość rozwoju zarówno z zakresu kompetencji bycia szefem, jak i wiedzy merytorycznej. Możesz zapoznać się z zasadami cyberbezpieczeństwa, rozwinąć swoje umiejętności językowe, a też skorzystać ze specjalistycznych szkoleń dla audytorów, księgowych, kadrowych i doradców.

W zależności od specyfiki danego zespołu, wspieramy również finansowo zdobywanie tytułów oraz uprawnień zawodowych (doradca podatkowy, biegły rewident, CFA, CIMA i radca prawny).

Najnowsze oferty pracy

Poszukujemy osoby, która wesprze  zespół prowadzący księgowość naszego klienta w codziennych zadaniach oraz będzie chciała rozwijać umiejętności w obszarze rachunkowości. Współpracując ze specjalistami poznasz podstawowe…
Na tym stanowisku będziesz pracował w zespole prowadzącym księgowość dla spółek niemieckich (AP/AR/GL). Będziesz odpowiedzialny m.in. za: dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowych uzgadnianie obrotów i…
Na tym stanowisku będziesz pracował w zespole prowadzącym księgowość dla spółek niemieckich (AP/AR/GL). Będziesz odpowiedzialny m.in. za: dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowych uzgadnianie obrotów i…

Poznaj zespoły do których rekrutujemy

Audyt - icon

Audyt (18)

Księgowość i tax compliance - icon

Księgowość i tax compliance (18)

Kadry i płace - icon

Kadry i płace (4)

Administracja - icon

Administracja (0)

Transakcje kapitałowe i Kancelaria Prawna - icon

Transakcje kapitałowe i Kancelaria Prawna (2)

Doradztwo podatkowe - icon

Doradztwo podatkowe (6)

Due Diligence - icon

Due Diligence (4)

Fuzje i przejęcia (M&A) - icon

Fuzje i przejęcia (M&A) (0)

Corporate finance - icon

Corporate finance (12)

Ceny transferowe - icon

Ceny transferowe (0)

Doradztwo europejskie - icon

Doradztwo europejskie (0)

Business Consulting - icon

Business Consulting (0)

Edisonda - icon

Edisonda

Cyberbezpieczeństwo - icon

Cyberbezpieczeństwo

Najczęściej zadawane pytania
 • Czy możliwa jest praca zdalna?
  W większości naszych zespołów jest wprowadzony model pracy hybrydowej, co oznacza, że nasi pracownicy minimum dwa razy w tygodniu muszą pojawić się w biurze, a pozostałe dni mogą pracować na home office. Zdarza się, że jest to uzależnione od zapotrzebowania zespołów: pojawiają się oferty dopuszczające telepracę (czyli w 100% pracę zdalną), ale również pracę w pełni stacjonarną. Wszelkie informacje dotyczące wymaganej formy współpracy są umieszczone w poszczególnych ogłoszeniach.
 • Jaki dresscode obowiązuje w firmie Grant Thornton?
  W zależności od sytuacji biznesowej, w jakiej się znajdziesz, chcielibyśmy, żebyś stosował się do określonych zasad. W przypadku pracy indywidualnej, jeśli nie mamy zaplanowanych spotkań z Klientami bądź kontrahentami, obowiązuje nas „luźny” dress code – t-shirt, jeansy, koszula – jak nam wygodnie. Umówmy się, raczej nikt, pracując na home-office, nie siedzi w garniturze i pod krawatem czy w garsonce, jeśli nie musi. Jeśli mamy zaplanowane spotkania, wtedy strój powinien być bardziej formalny, dopasowany do Klienta. Szczegółowe informacje na temat obowiązujących zasad na pewno otrzymasz jeszcze przed rozpoczęciem pracy w GT, żebyś wiedział, czego możesz się spodziewać.
 • Czy zawsze po rozmowie rekrutacyjnej dostanę informację zwrotną?
  Zawsze wracamy do kandydatów z informacją zwrotną (niezależnie od wyniku rekrutacji) maksymalnie w ciągu dwóch tygodni od spotkania rekrutacyjnego. Może to być kontakt zarówno telefoniczny, jak i mailowy. W przypadku przedłużenia się procesu rekrutacyjnego również informujemy o tym kandydatów. Staramy się, aby nasi Kandydaci zawsze wiedzieli, na jakim etapie jest ich aplikacja.
 • Na jakich social mediach znajdę firmę GT?
  Oprócz naszej strony internetowej posiadamy konta na: LinkedIn, Twitterze, Instagramie, TikToku, Facebooku. Mamy również newsletter karierowy, do którego każdy z Was może się zapisać, aby dostawać na bieżąco informację o ofertach staży i warsztatów czy szkoleń organizowanych przez naszych Pracowników.
 • Jakie są możliwości rozwoju i awansu w GT?
  Olbrzymie! :) Każdy Pracownik do dla nas osobna historia i indywidualny potencjał. To od Ciebie zależy, czy chcesz się rozwijać i piąć po szczeblach kariery w stronę Eksperta w tym, czym się zajmujesz, czy może chcesz się rozwijać jako lider Zespołu i zarządzać projektami. Oprócz awansu masz też możliwość skorzystania z programu Talent Mobility – jeśli w pewnym momencie uznasz, że chcesz spróbować swoich sił w innym zespole i zająć się np. doradztwem podatkowym, zamiast księgowością – dlaczego nie? U nasz masz szansę na rozwój również w innych zespołach!
 • Czy jest możliwość zatrudnienia po skończonym stażu?
  Tak, jak najbardziej. Patrzymy na wszystkich naszych stażystów perspektywicznie, dlatego jeśli obie strony są zadowolone ze współpracy, to istnieje możliwość kontynuowania zatrudnienia.
 • Jakie są możliwe formy współpracy?
  W zależności od Departamentu oraz poziomu stanowiska, na jakie aplikujesz, możemy rozmawiać o różnych formach współpracy. Z naszej strony możesz się spodziewać umowy w każdym procesie rekrutacyjnym na stanowisko od Asystenta wzwyż lub umowy zlecenia w przypadku staży. Do każdego Kandydata podchodzimy elastycznie i jeśli Twoje potrzeby są inne – porozmawiajmy o nich podczas spotkania.
 • Zobacz pozostałe (2)

Kontakt w sprawie rekrutacji

Karolina Winiarczuk

Starszy specjalista ds. potencjału ludzkiego