fbpx

GrantThornton

Doradztwo podatkowe przy połączeniach i przekształceniach

Treść artykułu

Połączenie, podział, likwidacja, przekształcenie, aport a podatki. Wspieramy firmy w podatkowych aspektach reorganizacji spółek.

Zmiany organizacyjne w firmie mogą być podyktowane różnymi przyczynami – zmiana składu wspólników, przekazanie biznesu dzieciom, nowe cele i inwestycje, czy wymogi ze strony banków. Więcej tutaj:

Osiągnięcie oczekiwanego celu może wymagać różnych działań. Pomagamy naszym klientom wypracować scenariusze, które pozwalają osiągnąć zamierzone cele, uwzględniając skutki podatkowe planowanych działań.

Skutki podatkowe połączenia i przekształcenia spółki – nasze wsparcie

Połączenie, przekształcenie, likwidacja czy aport – każdy z tych niecodziennych procesów wywołuje określone skutki podatkowe, zarówno na gruncie podatków dochodowych, VAT, PCC, czy podatków lokalnych. Dlatego do wszystkich przekształceń trzeba się kompleksowo przygotować, uwzględniając w szczególności kwestie podatkowe.

Doradzamy nie tylko na etapie planowania, ale również na etapie wdrożenia, wskazując jak przeprowadzić proces prawidłowo pod względem rozliczeń podatkowych i jednocześnie bez zbędnych komplikacji dla prowadzonego biznesu.

Grupa doradców podatkowych specjalizujących się w procesach przekształceń zwraca uwagę na zagadnienia, które mogą mieć ogromny wpływ na bieżącą działalność, a często są bagatelizowane na etapie podejmowania decyzji o procesie reorganizacji, jak na przykład kwestia prawidłowego fakturowania, rozliczania poszczególnych transakcji czy też tak przyziemnych zagadnień jak działania kas fiskalnych „na przełomie” przekształcenia, połączenia czy podziału.

Doradcy podatkowi Grant Thornton od ponad 25 lat wspierają swoich klientów, zarówno na etapie planowania, przygotowywania, jak i przeprowadzania przekształceń i innych działań reorganizacyjnych. Jesteśmy specjalistami od zarządzania skutkami podatkowymi takich procesów jak:

  • przekształcenie spółki,
  • połączenie spółki,
  • podział spółki,
  • likwidacja spółki,
  • wniesienie przedsiębiorstwa do spółki.

Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam przeprowadzić diagnozę sytuacji oraz zaproponować optymalny zakres i sposób przeprowadzenia reorganizacji z uwzględnieniem nie tylko aspektów podatkowych, ale również prawnych, księgowych i biznesowych.

Zapraszamy do kontaktu!

Inne artykuły z kategorii: Doradztwo podatkowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane