Konsulting biznesowy

Butikowy zespół dedykowanych doradców, którzy wyzwania Klientów traktują z najwyższą odpowiedzialnością i troską

Konsulting biznesowy

Rozumiemy potrzeby każdego biznesu

Nasze doradztwo biznesowe opieramy o zindywidualizowane podejście, bazujące na wiedzy z różnych obszarów zarządzania (strategie, systemy zarządzania, projekty, procesy, struktury i kompetencje) oraz dobrze zaprojektowaną metodykę pracy warsztatowej. Naszymi klientami są zarówno grupy kapitałowe, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym firmy rodzinne i właścicielskie. Zespół Konsultingu Biznesowego Grant Thornton tworzą wysokiej klasy, doświadczeni eksperci – praktycy, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z Klientami z różnorodnych branż.
Skontaktuj się

Co aktualnie warto wiedzieć?

4 powody, dla których warto przeprowadzić niezależny przegląd organizacji:

  1. Diagnoza – Obiektywnie i niezależnie wykonany audyt pozwoli na ustalenie, co i w jaki sposób należy usprawnić w organizacji, aby wspierać i gwarantować skuteczną realizację jej celów strategicznych i operacyjnych.
  2. Priorytety – Dynamika rozwoju organizacji na coraz bardziej wymagającym rynku stwarza (a czasem wręcz wymusza) konieczność optymalizowania działalności i wdrażania bieżących usprawnień, które przyczynią się do lepszego podejmowania decyzji zarządczych, a przez to do zwiększonej efektywności i szybkości działania firmy. Kluczowe jest wybranie tych obszarów, w których zmiany przyniosą bezpośrednie korzyści i efekty synergii na poziomie całej organizacji
  3. Rekomendacje – Organizacje poszukujące wsparcia doradczego w obszarze organizacyjno-zarządczym tak naprawdę szukają „rozwiązania 2 w 1”. Chcą postawienia diagnozy i propozycji/ wypracowania rozwiązań, które będzie można wdrożyć natychmiast, by szybko zobaczyć korzyści płynące z usprawnień (tzw. „quick wins”), ale również i takich, które budują długookresową przewagę konkurencyjną.
  4. Plan – diagnoza nie jest celem samym w sobie – audyt organizacyjny kończy się rekomendacją wskazującą które działania usprawniające powinny stać się dla organizacji priorytetem, wraz ze wskazówkami jak je wdrożyć oraz uzupełnieniem w postaci propozycji asysty wdrożeniowej (w zależności od chęci organizacji).

Więcej: Audyt organizacyjny

W tym jesteśmy dobrzy

Aktualne wyzwania/zagrożenia, nowe regulacje

Jak przygotować strategię ESG?

W przypadku każdej organizacji strategia ESG powinna być uszyta „na miarę”, tak aby jej założenia i cele odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby, ale także zasoby i możliwości firmy. Błędnym podejściem byłoby dostosowywanie raportów ESG do założeń dotychczasowej strategii biznesowej, która nie została odpowiednio zweryfikowana pod kątem obszarów zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź

Strategia ESG – kto odpowiada za jej opracowanie i wdrożenie?

Zaangażowanie osób kierujących organizacją jest kluczowe dla opracowania strategii ESG, tak aby odzwierciedlała rzeczywiste potrzeby, możliwości i cele danej firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju. W jej powstanie i wdrożenie powinni być zaangażowani menedżerowie i kluczowi specjaliści, a nad wszystkim powinien czuwać Lider ds. Strategii ESG ze swoim zespołem.

Sprawdź

Jak zbudować przewagę konkurencyjną? Pierwszy krok to bilans strategiczny

Źródłem sukcesu przedsiębiorstwa jest posiadanie oraz właściwe wykorzystanie strategicznie wartościowych zasobów i umiejętności. Zarządzający powinni zatem zidentyfikować w swoich firmach kluczowe zasoby, które pozwolą im w ukierunkowany sposób zbudować przewagę konkurencyjną. Jak to zrobić? Z odsieczą przychodzą metody i narzędzia analizy strategicznej, a konkretnie bilans strategiczny.

Sprawdź

Biznes bez kompasu, czyli strategie w polskich firmach

Ponad 60% dużych i średnich firm w Polsce deklaruje, że działa w oparciu o przygotowaną wieloletnią strategię. Jednak jedynie 50% badanych podmiotów ma strategię, którą zakomunikowała pracownikom, a tylko 1/3 dodatkowo przygotowała strategię w formie oficjalnego dokumentu, który łatwo zweryfikować – wynika z badania Grant Thornton.

Sprawdź

Ceramika Paradyż

Produkcja płytek ceramicznych

MAN

Sprzedaż samochodów ciężarowych

AA Cosmetics

Produkcja kosmetyków

Aquanet

Branża wodno-ściekowa

Terlan

Branża hydrotechniczna

Aquanet Retencja

Branża usługowa

Schaltbau Rawag

Inżynieria mechaniczna i elektryczna

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze

Branża wydawnicza

Kanlux

Produkcja oświetlenia

Spinko

Produkcja wyrobów z aluminium i stopów aluminium

Grunt to Inwestycja

Nieruchomości

Produkcja i handel detaliczny

Lenker

Branża automotive

Carsed

Branża dealerska

Crystal Julia

Produkcja i handel detaliczny

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Lou

Branża odzieżowa

PHP Olejnik

Recykling

Folplast

Tworzywa sztuczne

WC Serwis

Usługi

Legutko Invest

Budownictwo

Serpol Cosmetics

Produkcja kosmetyków

Exalo Drilling

Urządzenia mechaniczne

W. Legutko

Rolnictwo

FAQ Konsulting biznesowy

  • 1. Czym jest konsulting biznesowy?

    Konsulting biznesowy obejmuje szereg działań mających na celu wspieranie przedsiębiorstw w odpowiadaniu na wyzwania, rozwiązywaniu problemów i osiąganiu celów biznesowych. Jest elastycznym procesem, dostosowywanym do konkretnych potrzeb i sytuacji każdego klienta. Kluczem do sukcesu jest partnerskie podejście, otwarta komunikacja oraz zdolność konsultantów do dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia biznesowego.

  • 2. Czym zajmuje się doradca biznesowy?

    Doradza biznesowy zajmuje się wspieraniem przedsiębiorstw min. w rozwoju, zarządzaniu, strategii i innych kluczowych aspektach działalności. Doradca biznesowy dostosowuje swoje podejście do konkretnych potrzeb klienta, świadcząc spersonalizowane usługi w celu wspierania rozwoju i sukcesu firmy. Jego rola polega na dostarczaniu wiedzy eksperckiej, analizie sytuacji, oraz opracowywaniu praktycznych rozwiązań dostosowanych do konkretnego kontekstu biznesowego.

  • 3. Ile kosztuje doradztwo biznesowe?

    Koszty doradztwa biznesowego mogą znacznie się różnić i zależą od wielu czynników, takich jak zakres usług, doświadczenie doradcy, branża, w której działa firma, region geograficzny, a także specyficzne potrzeby klienta. W celu przygotowania dedykowanej oferty niezbędne jest rozpoznanie potrzeb klienta.

  • 4. Co zyskasz dzięki wsparciu doradcy biznesowego?

    Doradca biznesowy, nie będąc bezpośrednio związany z firmą, może dostarczyć obiektywną perspektywę, która pozwala zidentyfikować problemy, których firma sama może nie dostrzegać. Dzięki ekspertyzie i wiedzy specjalistycznej wsparcie doradcy biznesowego może sprawić, że firma stanie się bardziej konkurencyjna poprzez dostosowywanie się do zmian rynkowych, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i zwiększanie wartości dla klientów. Warto jednak pamiętać, że korzyści są zależne od efektywnej współpracy z doradcą oraz od implementacji zalecanych rozwiązań przez firmę. Kluczowym elementem jest otwarta komunikacja i zaangażowanie obu stron w proces doradczy.

Małgorzata Kuik

Małgorzata jest odpowiedzialna za obszar doradztwa strategicznego, tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju dla przedsiębiorstw oraz strategii sukcesyjnych. Od 25 lat współpracuje z polskimi przedsiębiorstwami w zakresie tworzenia i redefiniowania modeli biznesowych, budowania oraz wdrażania strategii, doskonalenia systemów organizacyjno-zarządczych, jak również implementowania rozwiązań innowacyjnych. Pomaga budować wizję, tożsamość i efektywność firm rodzinnych oraz wspiera je w wypracowywaniu skutecznych rozwiązań, prowadząc warsztaty rozwojowe. Członek zespołu branżowego do spraw firm rodzinnych. Posiada potwierdzone kompetencje pozwalające prowadzić procesy coachingu w oparciu o 11 kluczowych kompetencji coacha International Coach Federation. Prelegentka na konferencjach i wydarzeniach biznesowych. W 2017 roku dołączyła do zespołu konsultingu Grant Thornton.

Grant Thornton on Twitter

Dopasowane rozwiązania do Twoich potrzeb

W naszej pracy z Klientem stawiamy na wartości międzyludzkie, uważne słuchanie i zaufanie. Dzięki takiemu podejściu potrafimy w pełni zrozumieć, dostosować się do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów, rekomendować optymalne zmiany, uwzględniające specyfikę prowadzonych przez nich działalności, inspirować do rozwoju.

Klienci cenią nasz profesjonalizm, interdyscyplinarne kompetencje, indywidualne podeście i bezpośredni kontakt oraz nieprzeciętne zaangażowanie. Doceniają elastyczność i kreatywność w podejściu do budowania dopasowanych rozwiązywań oraz empatię, połączoną z dbaniem o efektywność pracy.

  • 30 lat

    działalności w Polsce

  • 1000+

    pracowników w 7 miastach

  • 2400+

    zadowolonych Klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

Konsulting biznesowy

Skontaktujemy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt