fbpx

Treść artykułu

Profesjonalne, dopasowane usługi finansowo-księgowe, wspierające w szybszym powrocie firmy na tor wzrostu oraz umożliwiające koncentrację na rdzeniu biznesu.

Z powodu wyjątkowej sytuacji, jaka w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 panuje obecnie w naszym kraju, uruchomiliśmy pakiet usług pomocowych. Naszym celem jest pomoc Państwa firmie w przetrwaniu trudnego czasu epidemii, w szybszym powrocie na właściwe tory oraz umożliwieniu skupienia się na kwestiach najważniejszych – związanych z rozwojem Państwa biznesu. Bycie Państwa partnerem, to dla nas duże zobowiązanie i odpowiedzialność.

Zdajemy sobie sprawę, że szybkie dostosowanie się do nowej sytuacji może obecnie decydować o losach wielu firm i ich pracowników na długie lata. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – zapraszamy do kontaktu.

Zakres naszego wsparcia obejmuje:

Outsourcing usług księgowych to całkowite powierzenie zadań księgowych oraz działań dotyczących sprawozdawczości rachunkowo-finansowej ekspertom Grant Thornton.

W okresie trwania pandemii koronawirusa zapewnia to możliwość całkowitego skupienia się na core biznesie i pełnego wykorzystania nowych rozwiązań pomocowych dla firm, jakie stopniowo wprowadza rząd.

Korzyścią usługi jest nie tylko wzrost efektywności procesów księgowych. Jej atutem jest także bieżące doradztwo zespołu specjalistów w zakresie rachunkowości zarządczej czy organizacji i optymalizacji procesów wewnętrznej funkcji księgowości danej organizacji.

Nadzór księgowy ekspertów Grant Thornton to wspólna realizacja funkcji księgowej przez zleceniodawcę i zleceniobiorcę.

Swoim zakresem obejmuje: kontrolę formalno-rachunkową dowodów księgowych, weryfikację poprawności wprowadzonych na ich podstawie zapisów oraz pomoc w przygotowywaniu dokumentacji informacyjno-sprawozdawczej (takiej jak deklaracje i sprawozdania finansowe). Wszystko to sprawnie, profesjonalnie i na czas.

W bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej usługa ta zapewnia także korzyści dotyczące weryfikacji prawidłowości korzystania z wybranych narzędzi rządowej „tarczy antykryzysowej”.

Wsparcie specjalistów finansowo-księgowych Grant Thornton to pomoc dla wewnętrznych zespołów księgowych danej organizacji w ich codziennej pracy.

Zwłaszcza w sytuacjach, gdy zadań księgowych (związanych np. z zamknięciem roku finansowego, ale nie tylko) jest bardzo dużo lub firmie grożą niedobory pracowników. Zapewniamy pomoc m.in. w:

  • sporządzaniu deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych;
  • przygotowywaniu pliku JPK-VAT;
  • przygotowywaniu wniosków o odroczenie płatności CIT i VAT;
  • sprawozdawczość NBP i GUS;
  • zmianie formatu sprawozdania finansowego na XML;
  • pozyskaniu podpisów elektronicznych niezbędnych do sygnowania sprawozdań finansowych czy deklaracji.

Kiedy możemy zacząć?

Jesteśmy gotowi teraz!

Realizujemy zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami, gwarantujemy dokładność i terminowość naszego serwisu. Za realizację usług dla danej firmy odpowiedzialni są imiennie wskazani specjaliści, którzy organizują i nadzorują techniczne oraz merytoryczne aspekty współpracy, a także dbają o wysoką jakość i sprawność realizacji usług. Zapewniamy swobodę i ciągłość działania w dobie kryzysu, a także minimalizację ryzyka operacyjnego.

Pomagamy w usprawnieniu zarządzania działami rachunkowym i kadrowym, elastycznie dopasowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb Państwa firmy.

Kto może potrzebować takiej usługi?

Firmy z sektora MŚP, średnie i duże przedsiębiorstwa, podmioty z branży handlowej, usługowej i produkcyjnej. Posiadane przez nas rekomendacje w zakresie usług finansowo-księgowych świadczą o naszym profesjonalizmie, najwyższej jakości dostarczanych usług oraz indywidualnym podejściu do każdego zlecenia.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Inne artykuły z kategorii: Koronawirus – usługi pomocowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane