fbpx

Doradztwo w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Skontaktuj się

Monika Smulewicz

Partner (Outsourcing Warszawa)

Skontaktuj się

Magdalena Marcinowska

Partner (Outsourcing Poznań)

Czym jest ta usługa?

Nasze doradztwo ma na celu rozwianie wątpliwości przedsiębiorców, w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie dokonać rozliczeń z pracownikami, co „ozusować”, a co opodatkować, jak prawidłowo sporządzić umowę lub ją wypowiedzieć, w jaki sposób poprawnie rozliczyć czas pracy czy też wypłacić wynagrodzenie za nadgodziny.

 • Skąd bierze się potrzeba?

  Częste zmiany przepisów prawa pracy, niejasne i niejednoznaczne interpretacje organów podatkowych, rozbieżne stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a nawet Sądu Najwyższego powodują, że przedsiębiorcy potrzebują skonfrontować stan faktyczny swojego biznesu z wiedzą ekspertów.

 • Doradztwo prawa pracy i ZUS

  W ramach usługi świadczymy: przygotowywanie i opiniowanie umów o pracę oraz umów powiązanych (umów o zakazie konkurencji, odpowiedzialności materialnej). Wspieramy w kontaktach z ZUS, PIP i US. Dokonujemy planowania i rozliczania czasu pracy i wspieramy w zatrudnianiu cudzoziemców.

 • Zmiany, redukcje i zwolnienia

  Obsługujemy również proces przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę w trybie art. 23 1 k.p. a także w działaniach związanych z redukcją zatrudnienia (porozumienia, wypowiedzenia, odprawy i odszkodowania). Nasi eksperci pomagają również w zakresie zwolnień grupowych i indywidualnych.

RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy

Analiza wyników i perspektyw outsourcingu finansowoksięgowego i kadrowopłacowego na przykładzie liderów usług BPS w sieci Grant Thornton

Czytaj

Dlaczego Grant Thornton?

Outsourcing wielokrotnie nagradzany

24 czerwca 2021 roku zdobyliśmy statuetkę Outsourcing Stars w kategorii Księgowość, kadry i płace. Outsourcing Stars to jedyny w Polsce niekomercyjny konkurs dla sektora Nowoczesnych Usług dla Biznesu. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najdynamiczniej rozwijających się organizacji otoczenia biznesowego, centrów usług wspólnych oraz miast w Polsce

Bogate doświadczenie i szeroka wiedza są gwarantem tego, że zastosowane instrumenty i opracowana przez nas metodologia prowadzi do usprawnienia zarządzania działem kadrowo-płacowym. Najwyższa jakość rozwiązań Grant Thornton wynika również z każdorazowego dostosowania ich do potrzeb poszczególnych klientów.

 • 29 lat

  działalności w Polsce

 • 900+

  pracowników w 8 biurach

 • 2200+

  zadowolonych klientów rocznie

Zapytaj o ofertę usługi

Doradztwo w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

Skontaktujmy się z Tobą w najbliższym dniu roboczym aby porozmawiać o Twoich potrzebach i dopasować do nich naszą ofertę.

Poproś o kontakt