fbpx

Treść artykułu

1 lipca 2020 r. weszła w życie nowa matryca VAT. W związku z tym, uruchomiliśmy wsparcie dla firm w określeniu prawidłowej klasyfikacji CN, a tym samym właściwej stawki VAT.

Ze względu na odejście od klasyfikacji PKWiU na rzecz klasyfikacji CN z dniem 1 lipca 2020 roku, koniecznym jest przejście z kodów PKWiU na CN. Kwalifikacja wyrobów wymaga przede wszystkim czasu, ale i wiedzy. W obecnej sytuacji i często ograniczonych zasobach, pomoc, którą deklarujemy, pozwoli na bezpieczne zaimplementowanie zmian.

Szybki kontakt w sprawie wsparcia:

Paweł Kaczmarek, tel. +48 693 140 584, pawel.kaczmarek@pl.gt.com

Mimo odroczenia obowiązków w zakresie matrycy VAT (na lipiec) w ramach działań osłonowych, lepiej nie odkładać przejścia na CN na ostatnią chwilę. Pomożemy Państwu w określeniu prawidłowej klasyfikacji CN, a tym samym właściwej stawki VAT. Dla sytuacji wątpliwych – przygotowujemy wnioski o wiążące informacje stawkowe.

Ważne!

Wprowadzenie prawidłowej klasyfikacji pozwoli uniknąć błędów w zakresie stawki VAT, które mogą dodatkowo, poza sytuacją epidemiologiczną, wpłynąć na ryzyko prowadzonej działalności.

Mimo kryzysu, działamy sprawnie. Zapraszamy do kontaktu.

Inne artykuły z kategorii: Koronawirus – usługi pomocowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane