fbpx

Treść artykułu

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów z 23 marca 2020 r., 1 kwietnia jako termin wejścia w życie matrycy VAT zostaje przesunięty na 1 lipca. Mimo wydłużenia terminu o 3 miesiące, obecna kryzysowa sytuacja może znacząco utrudnić implementację nowych obowiązków.

Mimo odroczenia obowiązków w zakresie matrycy VAT w ramach działań osłonowych, lepiej nie odkładać przejścia na CN na ostatnią chwilę. Pomożemy Państwu w określeniu prawidłowej klasyfikacji CN, a tym samym właściwej stawki VAT.

Ze względu na odejście od klasyfikacji PKWiU na rzecz klasyfikacji CN z dniem 1 lipca 2020 roku, koniecznym jest przejście z kodów PKWiU na CN. Kwalifikacja wyrobów wymaga przede wszystkim czasu, ale i wiedzy. W obecnej sytuacji i często ograniczonych zasobach, pomoc, którą deklarujemy, pozwoli na bezpieczne zaimplementowanie zmian.

Ważne!

Wprowadzenie prawidłowej klasyfikacji pozwoli uniknąć błędów w zakresie stawki VAT, które mogą dodatkowo, poza sytuacją epidemiologiczną, wpłynąć na ryzyko prowadzonej działalności.

Mimo kryzysu, działamy sprawnie. Zapraszamy do kontaktu.

Inne artykuły z kategorii: Koronawirus – usługi pomocowe Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane