7 najważniejszych zmian w umowach pracowniczych05.11.2015

Rusza nowy cykl analiz Grant Thornton – „Purpurowy Informator GT”. W pierwszym numerze cyklu pokazujemy, jakie zmiany czekają polskich pracodawców w przepisach dotyczących zatrudniania pracowników.

Już niedługo, 22 lutego 2016 r., wejdą w Polsce w życie nowe zasady zawierania umów pracowniczych. Umowa o pracę na czas określony oraz umowa na okres próbny będą podlegały nowym zasadom zawierania i rozwiązywania. To bardzo ważne zmiany, które dotkną milionów pracodawców w całym kraju.

O jakie zmiany chodzi? Eksperci Grant Thornton w najnowszej analizie „Najnowsze zmiany w umowach pracowniczych” wyodrębnili 7 obszarów, które wymagają uwagi:

  • maksymalny czasu trwania umowy,
  • okres wypowiedzenia,
  • możliwość ponownego zatrudnienia,
  • przedłużanie umów do dnia porodu,
  • zwolnienie ze świadczenia pracy,
  • wypowiadanie umów na czas określony,
  • stosowanie nowych przepisów dla aktualnych umów.

Jakie będą wyglądały nowe przepisy? Co one oznaczają dla pracodawcy? Jak zinterpretować ewentualne wątpliwości?  Wszystkie te informacje dostępne są w naszym raporcie, serdecznie zachęcamy do lektury oraz do kontaktu z ekspertami Grant Thornton.

 

najnowszy raport

 

Raport „Najnowsze zmiany w umowach pracowniczych” jest publikowany w ramach naszego nowego cyklu „Purpurowy Informator GT”, w którym eksperci Grant Thornton w krótki i przejrzysty sposób będą tłumaczyć najnowsze zmiany w przepisach pracowniczych, rachunkowych i podatkowych.

 

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting

Artykuły powiązane:

Produkcja prawa znowu przyspieszyła

Czytaj więcej →

Firmom coraz trudniej znaleźć pracowników

Czytaj więcej →

Urzędy zasypują przedsiębiorców stertą formularzy

Czytaj więcej →

Produkcja prawa znowu przyspieszyła

Czytaj więcej →

VAT największą zmorą polskiego podatnika

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami