Z radością zawiadamiamy o kolejnej transakcji, przy której Grant Thornton świadczył usługi prawne i due diligence – nasi specjaliści wspierali finlandzką grupę MIRKA (czyli światowego lidera w innowacyjnych technologiach ściernych) przy zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki BP TECHEM Sp. z o.o.

W ramach transakcji wspieraliśmy naszego klienta w zakresie doradztwa prawnego, na które składało się w szczególności wypracowanie i wynegocjowanie kompletnej dokumentacji transakcyjnej, a także przeprowadzenie prawnego badania due diligence nabywanej części przedsiębiorstwa, jak również due diligence finansowego.

 

Przedmiot transakcji Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki BP TECHEM Sp. z o.o. wykorzystywanej do dystrybucji produktów i akcesoriów pod marką “MIRKA” związanych z materiałami ściernymi
Kupujący MIRKA Oy
Sprzedający BP TECHEM Sp. z o.o.
Branża Dystrybucja materiałów ściernych
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne oraz due diligence prawne i finansowe w transakcji na rzecz Kupującego
Korzyści z transakcji po stronie Kupującego Liczne synergie wynikające z przejęcia dystrybutora własnych produktów

Grupa MIRKA oferuje pełny zakres wysokiej klasy materiałów ściernych oraz kompletne rozwiązania szlifierskie. Nasz klient z Finlandii jest pionierem w dziedzinie nasypowych materiałów ściernych i produktów, które umożliwiają bezpyłowe wykańczanie powierzchni. Swoje produkty sprzedaje w ponad 100 krajach na całym świecie, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej i Południowej czy Azji.

BP TECHEM przez ponad 30 lat była odpowiedzialna za dystrybucję materiałów ściernych marki MIRKA na rynku polskim.

Zobacz raport case study z wybranymi transakcjami Grant Thornton

 

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej