fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

Podjęcie decyzji o sprzedaży biznesu samo w sobie stanowi duże wyzwanie. Trudno rozpatrywać je jedynie pod kątem chłodnych finansowych kalkulacji – w grę wchodzą tu także emocje i lata zdobytych w danej firmie doświadczeń. W takiej sytuacji łatwo przeoczyć pewne elementy, które odpowiednio zaadresowane, mogą zwiększyć atrakcyjność sprzedawanego przedsiębiorstwa i podnieść jego wycenę.

Jak przygotować Firmę na sprzedaż? Na jakie aspekty prawne, podatkowe i biznesowe zwrócić uwagę przed rozmową z potencjalnym Inwestorem? Jak przygotować na zmiany pracowników, a jak zakomunikować je innym interesariuszom?

W ramach raportu “Firma gotowa na sprzedaż” eksperci Grant Thornton przygotowali zestaw 10 kluczowych zagadnień, które warto wziąć pod uwagę przymierzając się do sprzedaży biznesu. Mamy nadzieję, ze będą one podstawą podjęcia bardzo świadomych działań, które zapewnią końcowy sukces.

Zobacz prezentację

Posłuchaj podcastu Pulsu Biznesu z naszymi ekspertami:

Jak skutecznie sprzedać firmę? Aspekty finansowe

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

HR-owiec na rynku pracy – III edycja

Zapoczątkowany w czasie pandemii boom na HR-owców trwa. Liczba ofert pracy dla specjalistów związanych kadrami utrzymuje się na bardzo wysokich poziomach. Ostatnie miesiące mogą jednak niepokoić – wynika z trzeciej edycji raportu przygotowanego przez Grant…

Najczęściej czytane