fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na kwiecień – warto wiedzieć

MF ogłosiło 23 marca br., że przesunęło termin stosowania nowej matrycy stawek podatku VAT na 1 lipca 2020 roku, wychodząc naprzeciw postulatom podatników.

Najważniejsza data dla księgowych: 24.04.2020

UWAGA! Zawarcie umowy o zarządzanie PPK dla pracodawców, którzy na dzień 30 czerwca 2019 r. zatrudniali co najmniej 50 osób (50+) zostało przesunięte! Możliwe jest opóźnienie terminu zawarcia umowy o zarządzanie PPK do 27 października 2020 r., zaś umowy o prowadzenie PPK do 10 listopada 2020 r.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Kalendarz kadrowego na kwiecień – warto wiedzieć

Szereg wątpliwości wzbudzają kwestie dotyczące praw pracodawców i praw pracowników, odnośnie wprowadzonych ostatnio regulacji poprzez koronawirusową specustawę. Postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęstsze pytania. Poznaj prawa pracowników i pracodawców w dobie pandemii.

Najważniejsze daty dla kadrowych: 24.04.2020

Zawarcie umowy o zarządzanie PPK przesunięte! Trwający stan epidemiczny, a w konsekwencji kryzys gospodarczy spowodowały szereg postulatów ze strony rynku pracy związanych z przesunięciem terminów dot. wdrożenia pracodawców z II tury PPK i tak, w związku z wejściem w życie tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Od 1-go kwietnia 2020 r. terminy zostały wydłużone:

  • 10.2020 – ostateczny termin na zawarcie umowy o zarządzenie PPK z instytucją finansową
  • 11.2020 r. – ostateczny termin na zawarcie umowy o prowadzenie PPK z instytucją finansową.

Zmiana terminu dotyczy wyłącznie tych Pracodawców, którzy na dzień 30 czerwca 2019 r. zatrudniali co najmniej 50 osób.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane