fbpx

Treść artykułu

Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na marzec – warto wiedzieć

Ministerstwo Finansów planuje przesunięcie terminu zapłaty podatku oraz złożenia zeznania CIT-8 za 2020 rok na 30 czerwca 2021 roku.

Szczegóły na naszym blogu Księgowość jest sexy: Złożenie zeznania CIT-8 i zapłata podatku do 30 czerwca 2021 roku

Ważna data dla księgowych: 31.03.2021

M.in. przekazanie (drogą elektroniczną) urzędowi skarbowemu zeznania za 2020 r. o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8), których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie księgowości?

Kalendarz kadrowego na marzec – warto wiedzieć

Czy pracodawca ma prawo żądać od aktualnego lub potencjalnego pracownika informacji o poddaniu się przez niego szczepieniu przeciw COVID-19?
Co na to przepisy prawa pracy?

Szczegóły na naszym blogu Poradnik HR: Szczepienia na COVID-19 a prawa pracownika

Ważna data dla kadrowych: 1.03.2021

M.in. przekazanie podatnikom informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2020 r. (PIT-11).

Zobacz prezentację

Szukasz wsparcia w zakresie kadr i płac?

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing finansowo-księgowy Zobacz wszystkie

Roczna korekta VAT

Do 25 lutego podatnicy muszą obliczyć wskaźnik rzeczywisty proporcji i uwzględnić korektę VAT w deklaracji za styczeń bieżącego roku. Jak to zrobić? W jakich pozycjach wykazać dane w JPK_VAT?

Usługi Grant Thornton z obszaru: Outsourcing finansowo-księgowy

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Najczęściej czytane