fbpx

Treść artykułu

W dobie pandemii COVID-19 – zwłaszcza w odniesieniu do rynku pracy – po kwartale zmagań z koronakryzysem niestety wciąż przeważają informacje niezbyt optymistyczne. Pracownicy obawiają się o pracę, pracodawcy analizują swoje biznesy, dostosowując się do nowych okoliczności.

Tym bardziej cieszy pierwszy pozytywny sygnał, jaki płynie z badania dotyczącego polskiego rynku pracy, które przeprowadził zespół Grant Thornton w dniach 25 maja – 16 czerwca 2020 roku. Wzięło w nim udział 512 pracowników firm sektora MSP.

Badanie dostarczyło wielu interesujących informacji między innymi na temat sprawności liderów w obliczu koronakryzysu, potrzeb zespołów w dobie pandemii, czy działań rekrutacyjnych firm oraz ich efektywności.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wnioskami, które mimo ciemnych chmur nad gospodarką dodają otuchy i przynajmniej odrobinę rozjaśniają wciąż mroczny horyzont.

Zobacz prezentację

Sprawdź Rekrutacja menedżerów i specjalistów Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing kadr i płac Zobacz wszystkie

Workation – polscy pracodawcy nieufni?

Wyniki sondażowego badania Grant Thornton pokazują, że choć tak zwane pracowakacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zatrudnionych, większość pracodawców jest niechętnych łączeniu wakacyjnych wyjazdów ze służbowymi obowiązkami.

Najczęściej czytane