fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

O 8 zł wzrośnie wysokość diety z tytułu podróży służbowej w kraju. Od 28 lipca dieta w czasie podróży krajowej będzie wynosiła 38 zł za jedną dobę podróży.

Zmiana wynika z opublikowanego w dniu 13 lipca 2022r. rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 30 czerwca 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej. Vacatio legis wynosi 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli przepisy zaczną obowiązywać od 28 lipca 2022r.

Czytaj więcej: Podwyżka diety w krajowej podróży służbowej – skutki podatkowe

Zmiana dotyczy państwowych oraz samorządowych jednostek sfery budżetowej, a także tych podmiotów, które ustaliły wysokość diety według poziomu określonego w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej.

ZAPISZ SIĘ: Bezpłatny webinar: Rewolucyjne zmiany w Prawie Pracy 2022 (8 IX)

Sprawdź Prawo pracy Grant Thornton

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Prawo pracy Zobacz wszystkie

Najczęściej czytane