Zmiany w ustawie o rachunkowości04.04.2017

Z przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną edycję „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu autorskich analiz prowadzonych przez ekspertów Grant Thornton.  W każdej publikacji omawiamy ważne dla przedsiębiorców kwestie prawne, księgowe i kadrowe. Tym razem tematem jest pakiet zmian w ustawie o rachunkowości, które obowiązują od 2016 roku.

Ustawa o rachunkowości jest podstawowym aktem prawnym normującym zasady rachunkowości, tryb badania sprawozdań finansowych przez biegłych rewidentów oraz zasady wykonywania działalności w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych w Polsce. Podlegała wielokrotnym nowelizacjom. Ostatnie nowele, które weszły w życie na przestrzeni roku 2016, dotyczą m.in. zmian definicji jednostek powiązanych, uproszczeń w prowadzeniu księgowości małych i mikro firm, zmian w prezentacji bilansu i rachunku zysków i strat, amortyzacji zakończonych prac rozwojowych i sprawozdań skonsolidowanych.

W niniejszym raporcie pomagamy zrozumieć szczegóły dotyczące tych zmian i przygotować firmę do ich stosowania.

Zapraszamy do lektury, a w przypadku pytań lub wątpliwości do kontaktu.

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Czas na kwestionowanie kwoty podatku(...)

Czytaj więcej →

Zarząd sukcesyjny jeszcze w 2018(...)

Czytaj więcej →

Certyfikat rezydencji otrzymany po wypłacie(...)

Czytaj więcej →

Innowacyjne projekty na Podlasiu

Czytaj więcej →

Sektor farmaceutyczny może liczyć na(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami