Z przyjemnością informujemy o kolejnej niezwykłej transakcji z naszym udziałem w roli doradcy, w ramach której doszło do sprzedaży pakietu 25% udziałów w EUROWAGON Sp. z o.o. należącego do EP WAGON Sp. z o.o. na rzecz dotychczasowego większościowego wspólnika, CANVETA LIMITED (spółki powiązanej z China-CEE Funds).

W ramach transakcji Grant Thornton zapewnił kompleksowe wsparcie transakcyjne EP WAGON Sp. z o.o. w sferze prawnej, podatkowej i finansowej w zakresie uzgodnienia kluczowych warunków biznesowych transakcji, jak i wypracowania oraz wynegocjowania umowy sprzedaży udziałów oraz pozostałej dokumentacji transakcyjnej.

Przedmiot transakcji Udziały w EUROWAGON Sp. z o.o.
Kupujący CANVETA LIMITED (spółka powiązana z China-CEE Funds)
Sprzedający EP WAGON Sp. z o.o.
Branża Wynajem wagonów
Wartość transakcji Nieujawniona
Rola Grant Thornton Doradztwo prawne, podatkowe i biznesowe na rzecz sprzedającego
Cecha szczególna Ostatni etap joint venture utworzonego w 2018 r.
Karol Guździoł

Radca prawny, lider zespołu doradztwa prawnego w fuzjach i przejęciach Grant Thornton Legal, zarządzający przedmiotowym projektem

Nasze doradcze portfolio w obszarze M&A urosło właśnie o kolejną, nietuzinkową transakcję. Transakcja ta napawa nas szczególną radością, bowiem to nie pierwszy raz, kiedy mieliśmy zaszczyt wspierać grupę kapitałową, do której należy EP WAGON Sp. z o.o. W przeszłości braliśmy udział w utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) realizowanego pomiędzy naszym Klientem a CANVETA LIMITED w ramach EUROWAGON Sp. z o.o. Powracający Klienci to niewątpliwie powód do dumy i najlepsze potwierdzenie tego, że kompetencje naszych doradców transakcyjnych są wysoko cenione przez przedsiębiorców.

Sprawdź nasze usługi w zakresie: Fuzje i Przejęcia
Dowiedz się więcej

EUROWAGON Sp. z o.o. jest największą niezależną polską spółką zajmującą się wynajmem taboru kolejowego. Klientami EUROWAGON Sp. z o.o. są największe grupy przemysłowe zarówno w Polsce, jak i w Europie oraz wiodący europejscy przewoźnicy kolejowi prywatni i państwowi.

W następstwie przejęcia, jedynym wspólnikiem EUROWAGON Sp. z o.o. stała się CANVETA LIMITED, spółka należąca do China-CEE Funds.

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.