fbpx

Treść artykułu

W listopadzie 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 308 tys. nowych ofert pracy. To 58 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z badania Grant Thornton i firmy Element.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

Rynek pracy w Polsce kolejny miesiąc z rzędu pokazuje swoją siłę. Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton, liczba nowych ogłoszeń o pracę utrzymuje się na wysokim poziomie, a nawet lekko rośnie. W listopadzie 2021 roku pracodawcy opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych aż 308 tys. nowych ofert. To o 58 proc. wyższy wynik niż w listopadzie zeszłego roku oraz – co jeszcze bardziej cieszy – o 15 proc. wyższy niż w listopadzie 2019 roku, a więc przed wybuchem pandemii.

W listopadzie 2021 roku największy wzrost liczby ofert pracy zanotowaliśmy wśród zawodów prawniczych (o 116 proc. rok do roku), specjalistów związanych z zarzadzaniem ludźmi (o 101 proc.) oraz w profesjach związanych z marketingiem i sprzedażą (85 proc.). Największy popyt na pracowników widoczny jest w Krakowie i Warszawie, najmniejszy – w Poznaniu i Katowicach.

Pobierz raport „Rynek pracy w czasie COVID 19”

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Rynek pracy wciąż na wyraźnym plusie

W grudniu 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 236 tys. nowych ofert pracy. To o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z badania Grant Thornton i firmy Element.

„Jeden procent” mało transparentny

Organizacje pożytku publicznego w ramach tzw. jednego procenta PIT otrzymały od podatników 973 mln zł. Czy transparentnie się z niego rozliczyły? Niestety, jakość ich sprawozdań finansowych pozostaje niska – wynika z badania Grant Thornton.

Najczęściej czytane