Treść artykułu

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe i kogo ten system dotyczy? Jak przygotować firmę na nadchodzące zmiany? Jak obowiązki pracodawcy mają się do dobrowolności udziału w programie pracownika? Czy środki gromadzone przez uczestnika PPK to środki prywatne? Pytań jest wiele, zaś faktem jest to, że pracodawcy zatrudniający powyżej 250 osób muszą uwzględnić w budżetach na 2019 rok dodatkowe koszty pracy i zaplanować czas na wdrożenie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Oddajemy w Państwa ręce kolejny numer Purpurowego Informatora – przewodnika dedykowanego pracodawcom i kompendium wiedzy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Dowiesz się jak krok po kroku wdrożyć PPK, jaki jest koszt tego świadczenia oraz jak budżet państwa partycypuje w PPK. Omówimy także przypadek zwolnienia z obowiązku PPK, a także postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytanie – co wybrać, PPE czy PPK? Mamy nadzieję, że syntetyczna forma publikacji ułatwi Państwu podjęcie decyzji i wybranie rozwiązania najlepszego dla Waszej organizacji. Zapraszamy do lektury.

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Outsourcing kadr i płac Zobacz wszystkie

Gap year w zawodowej karierze

Roczna przerwa w pracy jest nowym zjawiskiem na polskim rynku pracy, jednak według ekspertów należy się spodziewać, że jej popularność będzie rosła. Tak zwany sabbatical, zarezerwowany dotychczas dla nauczycieli chcących poratować własne zdrowie, przejmują kolejne…

Najczęściej czytane