Z radością informujemy o transakcji sprzedaży ARC Consulting na rzecz Lyvia Group, która został sfinalizowana 1 września 2023 r. W ramach transakcji zespół M&A Grant Thornton pełnił rolę wyłącznego doradcy właścicieli ARC Consulting, zapewniając kompleksowe i multidyscyplinarne wsparcie w obszarze finansowym i prawnym.

Eksperci Grant Thornton przeprowadzili sprzedających i ARC Consulting przez wszystkie etapy procesu transakcyjnego, obejmujące między innymi przygotowanie materiałów informacyjnych o ARC Consulting, identyfikację i kontakt z potencjalnymi inwestorami, negocjacje ofert wstępnych, wsparcie w due diligence, sporządzenie kompletnej dokumentacji transakcyjnej oraz negocjacje aspektów finansowo-biznesowych i prawnych transakcji.

ARC Consulting jest wywodzącym się z Polski liderem branży IT consulting o międzynarodowym zasięgu. ARC Consulting oferuje usługi z zakresu wdrożeń ERP oraz business consultingu, a także implementuje autorskie rozwiązania w zakresie RPA. Spółka generuje ponad 50 mln PLN przychodów. Dzięki transakcji ARC Consulting pozyskał strategicznego partnera, z którym będzie się dalej rozwijać.

Lyvia Group to paneuropejska grupa 38 specjalistycznych firm z sektora usług technologicznych i oprogramowania, świadczących usługi dla klientów biznesowych. Lyvia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w tym sektorze i aktywnie zwiększa swoją obecność na rynku polskim. W czerwcu tego roku Lyvia przejęła inną polską spółkę ITSS, podmiot specjalizujący się w oferowaniu rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Więcej o tej transakcji: Grant Thornton doradzał Lyvia Group przy zakupie spółki technologicznej IT Systems & Solutions

Sprawdź także inne transakcje Grant Thornton.

Skorzystaj z naszych usług z zakresu Fuzje i przejęcia
Dowiedz się więcej