Z Polską Wschodnią współpraca się opłaca01.06.2016

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy z terenu całej Polski, działający w ramach ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego z przedsiębiorstwem z terenu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, otrzymają wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Celem działania jest zwiększenie potencjału firm MŚP działających w ramach ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych, a dofinansowanie otrzymają projekty przewidujące przygotowanie produktu do wdrożenia, zakup praw patentowych, technologii, know-how, licencji związanych z wdrożeniem wyników prac badawczych, przeprowadzenie prac dostosowawczych, wdrożenie obejmujące inwestycje: zakup, montaż i uruchomienie maszyn i urządzeń, linii produkcyjnej lub technologicznej.

Poziom planowanego dofinansowania jest bardzo wysoki i wynosi w przypadku pomocy inwestycyjnej do 70% wydatków kwalifikowanych, a w przypadku zakupu usług doradczych – nawet do 85%. Firmy, które wezmą udział w konkursie mają szansę otrzymać od 1 do 7 mln zł dla każdego przedsiębiorstwa wchodzącego w skład konsorcjum.

Nabór wniosków potrwa od 30 czerwca do 31 lipca 2016 r.

 

 

AUTOR: Jolanta Wojciechowska, Specjalista, Doradztwo Europejskie

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Obowiązek informacyjny i nowe klauzule(...)

Czytaj więcej →

Problem z ustaleniem charakteru gruntu(...)

Czytaj więcej →

RODO – czego robić nie(...)

Czytaj więcej →

Przekształcenie umów zawartych przed 22(...)

Czytaj więcej →

30 października dowiemy się, co(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami