Zamknięcie roku. Obowiązki i odpowiedzialność prezesa firmy21.03.2016

Z przyjemnością prezentujemy szóstą już część „Purpurowego Informatora”, czyli cyklu publikacji Grant Thornton, w którym wyjaśniamy zawiłości prawne prowadzenia firm. Tym razem pokazujemy, jakie obowiązki spoczywają na kierowniku jednostki, kiedy zamyka ona rok obrotowy oraz z jaką odpowiedzialnością wiążą się ewentualne błędy.

Wiosna to dla służb finansowo-księgowych okres wytężonej pracy związanej z zamknięciem poprzedniego roku obrotowego. Dla szefów (a dokładnie: kierowników jednostek będących osobami zarządzającymi) to zazwyczaj czas nerwowego oczekiwania na wysokość premii rocznej, a dla tych będących zarazem właścicielami – na wysokość dywidendy. Warto jednak mieć świadomość, iż dla tych osób zamknięcie roku wiąże się z czym więcej. Ich zaangażowanie w proces rozliczania ksiąg jest niezbędne dla prawidłowości tego procesu.

Właśnie dlatego eksperci Grant Thornton najnowsze wydanie „Purpurowego Informatora” poświęcili temu, jakie obowiązki spoczywają na szefach firm i innych instytucji związane zamknięciem roku i jaką ponoszą za to odpowiedzialność. Serdecznie zapraszamy do lektury oraz zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

najnowszy raport

 

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com
Audyt – Podatki – Outsourcing – Konsulting
Member of Grant Thornton International Ltd

Artykuły powiązane:

Czas na rozliczenie CIT za(...)

Czytaj więcej →

Nowe zasady oskładkowania umów zleceń

Czytaj więcej →

Najistotniejsze zmiany w podatkach na(...)

Czytaj więcej →

Najważniejsze zmiany w urlopach rodzicielskich

Czytaj więcej →

7 najważniejszych zmian w umowach(...)

Czytaj więcej →

Wróć do najnowszych publikacji

Dalej →
Blog podatkowy

Blog Doradców Podatkowych

Piszemy o podatkach dla przedsiębiorców

Przejdź do Bloga
Blog Księgowych

Blog Księgowość jest sexy

Księgowość jest ciekawa, intrygująca po prostu sexy.

Przejdź do Bloga
Blog Kadr i Płac

Poradnik HR

Piszemy i dyskutujemy
o kadrach, płacach
i "miękkim" HR

Przejdź do Bloga
Skontaktuj się z nami