fbpx

GrantThornton

Treść artykułu

W grudniu 2021 roku na portalach rekrutacyjnych opublikowano około 236 tys. nowych ofert pracy. To o 34 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z badania Grant Thornton i firmy Element.

[Pobierz raport lub przeczytaj poniżej jego streszczenie]

Kolejny miesiąc z rzędu z rynku pracy płyną optymistyczne wieści. Jak wynika z danych zebranych przez firmę Element dla Grant Thornton, liczba nowych ogłoszeń o pracę utrzymuje się na wysokim poziomie. W grudniu 2021 roku pracodawcy opublikowali na 50 największych portalach rekrutacyjnych 236 tys. nowych ofert. To o 34 proc. wyższy wynik niż w grudniu 2020 roku oraz – co jeszcze bardziej cieszy – o 12 proc. wyższy niż w grudniu 2019 roku, a więc przed wybuchem pandemii.

W grudniu 2021 roku największy wzrost liczby ofert pracy zanotowaliśmy wśród zawodów prawniczych (o 108 proc. rok do roku) oraz wśród specjalistów związanych z zarzadzaniem ludźmi (o 59 proc.). Największy popyt na pracowników widoczny jest w Krakowie i Warszawie, najmniejszy – w Poznaniu i Katowicach.

Pobierz raport „Rynek pracy w czasie COVID-19”

Zobacz prezentację

Niniejsza publikacja została sporządzona z najwyższą starannością, jednak niektóre informacje zostały podane w formie skróconej. W związku z tym artykuły i komentarze zawarte w „Newsletterze” mają charakter poglądowy, a zawarte w nich informacje nie powinny zastąpić szczegółowej analizy zagadnienia. Wobec powyższego Grant Thornton nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Jeżeli są Państwo zainteresowani dokładniejszym omówieniem niektórych kwestii poruszonych w bieżącym numerze „Newslettera”, zachęcamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Wszelkie uwagi i sugestie prosimy kierować na adres jacek.kowalczyk@pl.gt.com.

Inne artykuły z kategorii: Raporty Zobacz wszystkie

Wiosna obrodziła miejscami pracy

Napływ uchodźców z Ukrainy nie zmienił na razie istotnie polskiego rynku pracy. W kwietniu 2022 roku pracodawcy opublikowali aż 308 tys. nowych ogłoszeń o pracę. To jeden z najwyższych wyników w historii badania.

Firma gotowa na sprzedaż [PORADNIK]

Podjęcie decyzji o sprzedaży biznesu samo w sobie stanowi duże wyzwanie. Trudno rozpatrywać je jedynie pod kątem chłodnych finansowych kalkulacji – w grę wchodzą tu także emocje i lata zdobytych w danej firmie doświadczeń. W…

Najczęściej czytane